PLÜTON VE DÖNGÜLERİ  - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

PLÜTON VE DÖNGÜLERİ 

Plüton keşfedildiği zaman daha önce varlığından 14 ile 16 kez şüphelenilmiş fakat tam olarak adı konulamamıştı. 1930’da nihayet tam anlamıyla keşfedildiğinde isim yarışması açıldı ve adını 11 yaşındaki bir kız çocuğu koydu.  

Keşfedilmesinden bir ay sonra, Plütonu 1. evinde olan Türkiye hükûmeti, yabancı ülkelerden Türkiye’deki şehirleri için Türkçe adlarını kullanmalarını resmen talep etti. Bu tarihten sonra posta idaresi Angora veya Constantinople olarak adreslenmiş mektupları Ankara ve İstanbul‘a ulaştırmadı.  

Yani artık Kurtuluş Savaşı bitmiş, Eski Türkiye ölmüş, yeni Türkiye’nin imaj ve kimlik dönüşümüne sıra gelmiş. Kadınlara oy hakkı, Türkiye Jandarma Genel Komutanlığı, Türk Tarih Kurumu ve bizi biz yapan tüm kurumlar ile kimliğimizi inşa ediyoruz. 

Özellikle jenerasyon gezegenlerinin köşe evlerdeki transitleri çok mühim. Türkiye ilk kare etkisini 4. evden, 1976 sonlarında almaya başlıyor. 1977’ye bakalım. Üniversitelerde çıkan çatışmalar,ölümler, erken seçim kararı, Chp’nin birinci parti çıkması 

1978’de çeşitli katliamlar, Maraş Katliamı oluyor, 12 Eylül Darbesi‘ne sebep olan olaylardan biri olarak kabul ediliyor.  

1979 başı Abdi İpekçi suikastı, Ağca’nın cezaevinden kaçması, büyükelçilerin öldürülmesi 

1980, çeşitli siyasilerin katliamı, 12 Eylül Darbesi, CIA ajanları, uyuşturucu baronları 

Türkiye’nin Pluto karşıtlığı 7. evinde yani ortaklıklar evinde 2014’de başlıyor,2016’a dek retrolarla iki ileri bir geri devam ediyor ve 15 Temmuz kalkışmasını da içine alıyor.  

Ülkemiz yaşı gereği Pluto döngüsünü tamamlamadı. Fakat tamamlayan veya yakın zamanda tamamlayacak ülkeler var. ABD, kuruluşundan 250 yıl sonra, 2022 sene başında tam natal derecesine gelecek. Kavuşum 2. evinde, hem insani değerleri, hem ekonomileri dönüşüyor. 

Plüton karelerinde, karşıtlıklarında, dönüşlerinde ülkeyi, toplumu, kişiyi dönüştüren olaylar yaşanır. Değişim hem Natal ve hem de transit olan evin konularından gelebilir; açı yapan gezegen ve bulunduğu evleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Plutonik konular da olabilir, ameliyatlar, miras, takıntılar, güç savaşları, iç çatışma, seks, manipulatif insanlarla muhatap olma,çocuk kaçırma, zehirlenme,yer altı dünyası vs… 

Burada belirtmemiz gereken bir nokta, tam kare olmadan önce olaylar başlamış olur, derece yaklaştıkça olaylar yaklaşır ve sonuca bağlanır. Tam kare derecesinden sonra da birkaç derece beklemek gerekir, tüm periyod yaklaşık 3-4 sene alır. 

Plüton kontrol etmekle, manipülasyon ile ilgilidir. Kişi olayları kontrol edemez. Değişmez sandığı şeyler, durumlar değişir. Kişi alışkın olduğu hayat tarzı, alışkanlıkları bırakmak durumunda kalır. Artık o noktadan sonra hayatımızda yeni bir sayfa açılır.  

Bireysel olarak kişinin başına neler gelebilir? Daha önce halının altına süpürdüğümüz, görmezden geldiğimiz konuların hortlaması, boşanmalar, evlenmeler, iş değişikliklerimiz, çocuk sahibi olmak, çocuklarımızın evden ayrılması, bebeğimiz olduğu için işimizi bırakmak, başka bir şehire veya ülkeye taşınmak, etrafımızdaki insanların kaybı vs. Bu kayıp fiziksel manada da olabilir, hayatımızdan çıkıp gitmeleri, onları eskisi gibi sık göremememiz ve eskisi kadar değer vermememiz de olabilir. Biz başkalarının hayatlarında daha az yer alabiliriz, örneğin taşınıp başka bir ülkeye, şehre gitmemiz ve hayatımızda yer alan kişileri eskisi gibi görmememiz, bizi derinden dönüştüren olaylar. Eski hayatımızın bittiği, yeni bir hayatımızın başladığı dönemler. Eğer yeterince güçlüysek bu dönemi atlatıp eskisinden daha güçlü olduğumuz bir dönem başlatmak. Plüton kişilerden güçlü olmasını bekler. Yaşarken ölüp yeniden doğmayı göze alacak kadar güçlü olmamızı ister. 

Sevgiler  

Mine Karabaş 

Laden Baygın Karma Astroloji Sınıfı Öğrencisi 

Yorum yok

Yorum Yaz

Füze Etkili Yeniay! Önceki Yazı
. Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE