. - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

.

6 Haziran – 24 Ekim 2022 tarihleri arasında Satürn gezegeni geleneksel yöneticisi olduğu Kova burcunda retro hareketinde olacak. Retro hareketin ileri harekete yönelmesi süresince 1989 Ağustos ve 1992 Haziran tutulmalarını da tetikleyecek. Bu etki mekanizmalarının kendilerini hissettirmeleri ise 12 Temmuz 22 itibariyle olacaktır. Peki neler olmuştu bu tutulmalarının etkisi ile ülkemizde ve dünyada gelin birlikte hatırlayalım:

1989 yılı ülkemizde özellikle hem yerel seçimlerin hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı sene olarak tarihte yer edinmiştir. Turgut Özal, 31 Ekim tarihinde yapılan seçim ile Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı olarak göreve başlamıştır. Özal’ın seçilmesiyle ülkemizde serbest piyasa ekonomisi uygulanmaya başlamış ve ithalat – ihracat başlıkları önem ve hız kazanmıştır. Özal, Körfez savaşında önemli rol oynamıştır.

Dünya’daki en önemli olaylardan biri olan Berlin Duvarı’nın yıkılmaya başlaması yine bu tutulma etkisi altında olmuştur.

Prag’da ve Bükreş’te yüzbinlerin katıldığı özgürlük yürüyüşleri meydana gelmiştir. 110.000 kişilik kalabalığa hitap ederken protesto edilmeye başladığında, orduya protestoculara saldırı emri veren Nikolay Çavuşesku ve eşi Elena, insanlığa karşı suç işlemelerinden dolayı suçlu bulunup idam edilmişlerdir.

1992 yılına baktığımızda ise Ege Denizi’nde yapılan bir Nato tatbikatı esnasında deniz kuvvetlerimize isabet eden iki adet füze sonucunda 5 denizcimiz şehit olmuştur. Bunun haricinde 12 Eylül döneminde kapatılan siyasi partilerin açılması kararı alınmıştır.

Gördüğümüz gibi geçmişe dönüp baktığımızda halk ayaklanmalarının görüldüğü ve halkları baskı altına alan kişi ya da olayların sonlandırıldığını görebilmekteyiz.

Gezegenlerin retro enerjilerinin toplumları ileri hareketine göre daha zorladığını artık bütün astroloji severler biliyor. Kova mucitlik, yeni buluşlar, yeni teknolojiler, toplumsal ayaklanmalar, marjinallik, liderler, kolektifi etkileyen her türlü olay ile alakalıdır. Ayriyeten astroloji ile de bağlantılıdır. Bu dönem içerisinde astrolojik yorumlara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizmek isterim. Zira gelecek günlerde genel anlamda iletişim konularında ciddi baskılanmalar gündem olacaktır.

Aslında Satürn Kova içrek (içe doğru) çalışan bir enerjidir. Dış dünyada hareketlerimizin gün geçtikçe maddi anlamlarda ve beşeri konularda kısıtlandığını deneyimlerken içsel bilginin rüyalar ve seziler yolu ile kendisini net bir şekilde göstereceği bir dönem olacaktır. Son bir haftadır rüyaların arttığına şahit olmuşsunuzdur. Bu süreç bu sefer biraz uzun sürecek. Başucunuza bir rüya günlüğü ve bir kalem bırakmanızı hararetle öneririm. Satürn Kova Rx döneminde bilge ruhlar dünyaya enkarne olurken mevcut beşerler olarak bizler geçmiş yaşam bilgilerini ve bilgeliklerini farklı kanallar üzerinden ediniyor olacağız.

Satürn – Satürn’dür! En iyisi bile öğretici deneyimler yaşatır. Satürn’ün kralı gelse, haritada hangi eve düşmüş ise o ev konuları ile ilgili natal sahibini tırpanlayacaktır. Bizler birer kaya parçası isek aslında Satürn bizi şekle sokan heykeltıraştır! Zımparalar, ovalar, parça parça kopartır ama amacı sonunda bizi şekle sokmaktır. Kova retro süreci aslında biz beşerler için bir şanstır. Zamanın sınırlarının dışına çıkıp evrensel bilgiyi çekebilmek için müthiş bir fırsattır! Bizi toplumsal ve kolektif olaylar üzerinden esinlenerek kendi yaşamlarımız ve tekamül sürecindeki yolculuğumuz hakkında düşüncelere sevk edecek, bize işaret fişekleri atacak bir sürecin içerisine girdik. Ne mutlu!

Çok faydalı olduğu iddia edilen birtakım buluşların yan etkileri gündem olabilir. Retro hareketin start aldığı ana baktığımız zaman dürtüsel ve sert durumlarla tüm halkların karşı karşıya kalacağını öngörebiliriz. Gözüpek davranışlardan imtina edilmesi gereken bir süreçtir; aman diyeyim! Satürn Dünya üzerindeki ticaret ile bağlantılıdır. Özellikle paranın online bir altyapıya yayıldığını düşünürsek bu konuda ani dönüşümlerin devam edebileceğini öngörebiliriz. Dünya üzerinde dramatik değişikliğe sebep olacak büyük bir firma iflasından bahsedebiliriz. Gizli saklı bilgiler dökülürken gerçek kimliğini gizleyen kişiler bu süreçte ifşa olacaklardır. Sanatçılardan ve yazarladan son derece yaratıcı işlerin çıkması yüksek muhtemeldir. Yaratıcılığın genel anlamda bilgelikle birleşip çok güzel sonuçlar verebileceği bir dönem olacaktır. Göç konuları, göçmenler tüm dünya üzerinde başlık olmaya devam eder.

Satürn Kova Rx – Satürn’ün en sempatik davrandığı yerlerden biridir unutmayın! Enseyi karartmak yok yani. Yunanistan ve Vatikan gündemde olur bu süreçte. Nepal, Sri Lanka ve Japonya volkan patlamaları ya da depremler gibi konularla gündeme gelebilir. Dünya çapında emlak fiyatları füzeye takar! Ülke tarihlerini değiştirecek yeni bilgiler ortaya çıkacaktır. Bu süreç içerisinde ıslak ve sıcak havalar bizleri bunaltacaktır.

Hak hukuk yemeden, dürüstlüğü ve bütüne faydayı göz önünde bulundurup işini doğru yapanlar için çok büyük karmik ödüller verecektir Satürn!

Bütünün hayrına olması ümidi ile…

Sevgiler,

Laden

Yorum yok

Yorum Yaz

. Önceki Yazı
14 Haziran Yay Dolunayı Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE