12. Evde Aldaberan’lı Merkür ile yaşamak… - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

12. Evde Aldaberan’lı Merkür ile yaşamak…

  1. Evde Aldaberan’lı Merkür ile yaşamak…

 

Gündem yanıyor, evet; biraz da sizleri gündemden uzaklaştırmak istiyorum.

Medikal Astroloji ders notlarımın üzerinden geçerken Merkür’ü, haritamdaki Merkür’ü düşünmeye başladım yeniden; zaten yazılarımdan da bileceğiniz üzere, her zaman Merkür’ün önemini vurgularım.

Merkür endirekt şekilde diğer göksel sembolizmaların her biri ile birebir olarak lişkilidir keza akıldır, akıl…

 

Akıl sağlığı olmadan beden sağlığımızın olmayacağı ve bunun kuyruğunu yiyen yılanın bir nevi başlangıç noktası olabileceğini çok derin düşünmeye gerek kalmadan anlayabiliriz. Düşünce yöntemlerimiz ve bu düşünceleri pratiğe aktarma tarzlarımız, bizi biz yapan unsurların başında gelmiyor mu?

 

Akılsızlığın toplumlara neler yapabileceğini görmüyor muyuz? Görüyoruz…

Hatta kemiklerimize kadar hissediyoruz.

 

Astroloji ilmine merak çok arttı, bu harika! Bu ilmi öğrenme süreci asla bitmeyen bir süreçtir. Bu yolda gezegenlerin ifade ettiklerini sindirmenin ilk ve en önemli yolu kendin ile yüzleşmekten geçer… Buna hazır olmayanlar zaten bir noktada dersleri bırakırlar… Ben de bir çalışma anında,kendi kendime düşünürken sordum kendime:

 

  1. Evde Aldaberan’lı Merkür ile yaşamak nasıl Laden?…

Acaba o Merkür, oraya neden gelmiş olabilir?

Aldaberan, aldabaran diye de ifade edilir; 4 kraliyet yıldızından biridir ve dürüstlük ister. Bunu yapmadığın taktirde cezayı Antares kezecektir ve Antares’in dayağı pis olur, nettir.

Örneğin ben çocukluğumdan beri pek yalan söylemeyi beceremem. Çok strese girerim. Söylemem, söylemedim asla diyemem elbette ama söylesem dahi o patlar 🙂

Tabiiiii… Dedikodu da yapmamam lazım. Zinhar! 🙂 Ama bunu yapmak nasıl mümkün olabilir? Bir yere kadar kaçabiliyorsun, sen yapmasan içine düşüyorsun. Eh sen de yapıyorsun…

Kraliyet yıldızlarından birine sahipseniz haritada yukarısı tarafından ekstra gözlendiğinizi düşünebilirsiniz. Takip var anlayacağınız! Kraliyet yıldızları 3 derece Balık Fomalhaut, 9 derece Yay Antares, 9 derece İkizler Aldaberan ve 29 derece Aslan (Artık Başak burcuna geçti) Regulustur! Bunlardan birine sahipseniz haritanızın gezegenleri dahilinde; sizleri bir nebze daha dikkatli olmaya davet ederim.

 

Peki tamam, neden 12. Evde? 12. Ev karma evidir! Burada gezegen stelyumunuz var ise o gezegenlerin işaret ettikleri endirekt şekilde karmanızdan taşıdığınız hususlardır ve haritada kendilerini çatır çatır çalıştıracaklardır.

 

Peki, sizce “karma astrolojisi” alanını seçmem bir tesadüf mü? Karma evine gelmiş bir Merkür… Belli ki ruhum artık bir şeyleri anlamanın eşiğinde.

 

Evet, biraz sohbet, kafa dağıtmaca… Bazen deniliyor “Been hissediyorum, bu son gelişim!…” 🙂

Arkadaşlar, öyle kolay değil samsarik döngülerden kurtulmak. Buna niyetli bir ruh bu yaşamda acı-şov yaşamaya niyet ederek gelir de ancak bir bölümü beelki hızlı atlar… Kusurlu gördüklerimizi yaşamadan bu döngüden çıkmak yok. Gel gör ki bizler hala daha oldukça düşük titreşimlerdeyiz. Neyse…

 

Merkür rezil de eder vezir de… Örneğin sinirsel sorunlarınız, yüksek tansiyonunuz, sosyal iletişim problemleriniz, anlama – aktarma – ifade etme sorunlarınız, ticarette başarısızlık, yurtdışı ile bağlantılı konular gibi alanlarda dertleriniz var ise Merkür’ünüz baskı altında olabilir. Misal benim Merkür’üm aslında keyifli bir yerde. 12. Evde dahi olsa bir Merkür İkizler, güçlü bir İkizlerdir. Bu noktada bir bilgi daha vereyim; bu kraliyet yıldızları, doğru düzgün insan olup dikkat etmeniz konulara hassasiyet gösterirseniz, nasıl diyeyim böyle gökyüzünden size bereket yağdırır! Zaten bu yüzden hep diyoruz: Her şeyin başlangıcı ve sonu du-a-li-te!

 

Herkese güzel bir hafta sonu dilerim!

Enseyi karartmıyoruz <3

Laden

Yorum yok

Yorum Yaz

. Önceki Yazı
Uranüs, Uranos, (orobous?) Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE