14 ŞUBAT 2020 – Havada AŞŞK kokusu var (mı?) - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

14 ŞUBAT 2020 – Havada AŞŞK kokusu var (mı?)

Aslında bu bir “9 Şubat 2020 – Juno Retro Hareketi” yazısıdır. Tarihlerin de yakınlığından yola çıkarak şahsen pek anlayamadığım ancak insanlara tatlı bir heyecan, piyasalara hafif hareketlilik getirdiği için rahatsız da olmadığım Sevgililer Günü’ne de bir göz atayım istedim. Sözüm St Valentine’dan dışarı! 😊

Ancak önce biraz Juno’yu anlayalım. Juno’nun Jüpiter/Venüs karakterinde bir duygu verdiği doğrudur ancak Juno flörtleşmek değildir. Juno endirekt şekilde “bağlılık” ile alakalıdır. Kendimize seçtiğimiz eşi gösterir. Haritada mühürlü (Jüpiter karakterinde) ve kaderidir. Bağlılık dediğimiz şey yanında sorumluluk, ciddiyet, disiplin, dürüstlük, sadakat, diplomasi gibi birçoklarını getirir. Juno haritalarımızdaki “ikinci Satürn’ümüzdür”.

Juno Retro hareketine sevdiği Terazi burcunda başlıyor ancak Oğlak’taki Jüpiter, Satürn, Pluto kavuşumlarına kare şekilde. Neyse ki düğümlerden ve anın karmasından destek alıyor. Fakat tabi ki Retro harekete girince Terazi’de normal seyrindeyken gösterdiği uyumu, dengeyi, romansı göstermesini bekleyemeyiz. Retro Juno Jüpiter karesi hem kış aylarının hem de maddi problemlerin etkisi ile evlilik oranlarında düşüş getirecektir. Niyetler evlilik yönünde olsa dahi çiftler bu yönde zorluklarla karşılaşabilirler.

Bu sıralarda Retro Juno Eris’i iyice karşısına almaya başlıyor Mart ortasına dek. Eşler arası benim – senin kavgasını ve hatta elde olanları alıp kaçma hadiselerini gündeme getirebilir. Bu ikisi zira birbirlerini pek sevmezler!

Retro süresi boyunca Juno’nun Mars ile tam kare yaptığı 14 Mart tarihine dikkat. Mitolojik olarak Mars (Ares), Juno’nun oğludur (ayrıca erkek kardeşidir). Anne oğul, kardeş arasındaki bu kare  aynı şekilde gerçek hayata yansıyabileceği gibi evliliklerde ruhların karşılıklı anlaşmayı unutmalarından (Herkes kendi Neptün Balığını yaşıyor o aralar) mütevellit gelişen güç savaşlarına da sebebiyet verebilir.

Şimdi 14 Şubat Sevgililer gününe bir göz atalım! Saat olarak da 20:00 diyelim, herkes o vakite kadar parfümleri sıkmış yerini almış olur <3 İkili ilişkiler ve evlilik evinde Koç’taki Venüs, Chiron, Lilith kavuşumu Acumen’le kavuşan Mars’a kare yapıyor. Bu durumda birbirimizin gözlerini oymamaya özen gösteriyoruz 😊 Ama yine de Ay’ın Merkür ile olan güzel konumu, Güneş’in Mars’a desteği, Jüpiter, Neptün, Pallas olumlu açıları gecemizi sevgi dolu sözcükler ile geçirebileceğimizi gösteriyor bizlere. Eğer bugün yalnız iseniz ve buna üzülmeye niyetliyseniz elbette üzülün sizi tutan yok. Ancak yalnızlığın da her titreşim kadar güzel olduğunu hissedip buna şükretmeyi de deneyebilirsiniz 😉

Göksel konumları da göz önünde bulundurarak birbirinize hediye alırken ihtiyaç dışı şeylere yönelmemeyi de hatırlatmak isterim, bahsettiğimiz kış geldi malum.

Sevgi, aşk, cesaret dolu günler, sevgililere mutluluklar, yalnızlara da gönüllerinden geçenin en iyisini dilerim!!!

Faydalanılan kaynaklar: Zafer Özyiğit Ders Notları; Tüm Çağların Gizli Öğretileri Manly P. Hall

Yorum yok

Yorum Yaz

MERCURY, THE DUALITY WITHIN & MERCURY ECLIPSE Önceki Yazı
20.01.2020 Sonraki Yazı
Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE