16 Mayıs Tutulması - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

16 Mayıs Tutulması

16 Mayıs tutulmasının Ankara’ya göre yükseleni Bellatrix dediğimiz demonik dişil enerji ile bağlantılı bir sabit yıldız üzerinde. Bu ismi Harry Potter film serisindeki kötücül olan aynı isimli karakterden anımsayacaksınızdır. Namussuzluk ve kötülük ile bağlantılıdır. Şiddetli ve kavgacı bir karakterdir  ve namussuzluk, bilinçli kötülük ile alakalıdır. ASC’nin ülkemiz haritasında Ay’ın üzerinde 12. Evde olduğunu görüyoruz. İşsizliğin ve dolayısıyla grevlerin artacağı, halkın ilaçlara ulaşımının kısıtlanacağı, işsizlik ve maddi sıkıntılar kaynaklı banka borçlarının halkın üzerinde ciddi baskı oluşturabileceğini öngörebiliriz. Kaçakçılık olayları artarken hapishaneler ve hastaneler gündem olacaktır. Büyük baş hayvancılık ile konular gündeme gelecektir. Maalesef özellikle kadınlarda kanser hastalığı ya da üreme organları, meme bölgesi hastalıklarının arttığını ya da tetiklendiğini görebiliriz. Bu tutulma algoloit etkide olduğundan herkesin check-uplarını yapmasını önemle tavsiye ediyorum. Haziran itibari ile yangınlar maalesef yeniden gündem olacaktır.

Tutulma MC’si Gienah sabitinde ve Satürn ile birlikte tutulmaya kare açı yapıyor. 26 dereceler itibari ile bir sonraki burca kadar olan yerleşimler algoloit kabul edilirler. Bu da sert etkiler anlamına gelir. Toplumsal hareketler, kadınlara yönelik sapkın saldırılar, garip cinsel olaylar, deniz kenarı bölgelerde ekstrem hava koşulları görülebileceği gibi ülkemizde kanatlı hayvanlarla bağlantılı sıkıntılar da baş gösterebilir. Ayrıca göçmenler konusunun daha da önem kazanarak gündemde kalmaya devam edeceğini öngörebiliriz. Merkür’ün retro pozisyonuna da baktığımızda gizli tutulan birçok bilginin ayyuka çıkabileceğini ve halkı rahatsız edebilecek bir takın yeni tape serilerinin gündem oluşturabileceğini düşünüyorum. Düğümlere kare yapan bu Merkür iletişim kanallarında yaşanabilecek kısıtlanma/baskılanma gibi durumları işaret ettiği gibi gençlerimiz ve kadınlarımız ile alakalı gündemler, sanatçıların keza söz konusu olacağı başlıklar olabilir. Üniversiteler hakkında konular, komşu devletler ile olan ilişkilerde pürüzler, zorlanmalar, geçmiş konuların ayyuka çıkması, öğretmen atamaları hakkında gelişmeler de konular dahilinde!

11 Mayıs tarihinde Merkür gezegeni yöneticisi olduğu İkizler burcunda gerilemeye başladı.  Bu görünüm 30 Kasım 2020 ve 10 Haziran 2021 tutulmalarını tetikleyecek. Çok enteresan bir gerileme hareketi yaşayacağız. Hak edene çok olumlu ancak etmeyene de berbat etkiler verecektir.

10 Haziran 21 tutulmasında Merkür İkizler burcunda 20 derece 41 dk.da retro idi.

Gerileme hareketi bitip de Merkür’ün bu dereceye gelmesi 30 Haziran 22 tarihinde olacak. Bu tarihe gittiğimiz de ise 8 derece İkizler’de olan Venüs’ün 30 Kasım 20 tutulma derecesine geldiğini ve 20 derecedeki Merkür’ün tutulma anındaki Kuzey düğümü ile tam kavuşumda olduğunu görüyoruz! Geriye dönüp baktığımızda Haziran 2002 tarihinde bu derecede retro olduğunu ve 26 Mayıs 2002 tutulmasını tetiklediğini görüyoruz. Bu tarihlerde zamanın Başbakanı rahmetli Ecevit’in hastalandığı, o zamanki hükümet partisinden 63 milletvekilinin ayrılarak başka bir parti kurduğunu ve hızlı bir oylama ile erken seçime gidildiğini hatırlayalım. Benzer etkiler tetiklenebilecektir. Merkür’ün bu geri hareketi Mayıs 2002 tarihinde attığımız adımlardan başlayarak Kasım 2020 ve Haziran 2021’de yaşadığımız tutulmaları etkileyecek ve bu retronun tam anlamı ile tetiklenmesi Haziran sonunu bulacak! Kasım 2020 ve Haziran 2021 sonrası başlatılan konularda iyi düşünülmeden atılan adımlar bu yaz itibari ile para kayıpları/iflaslar olarak kendilerini gösterebilir. Merkür’ün evlilik asteroid Juno ile yaptığı kare açı da yine evliliklerimizde eşlerimizle olan ilişkilerimize özen göstermemiz hususunda bizleri uyarıyor.

Bugün yaşadığımız ay tutulması kendisini Haziran ortası gibi hissettirmeye başlasa da asıl vurgunu yapacağı tarih Kasım ortası olacaktır ve Ay tutulmasının işaret ettiği sonlanmaların gerçekleşmesi Kasım 2023 ayı içerisinde vuku bulacaktır. 19 Kasım tutulmasının ana etkilerini de Haziran sonu gibi yaşayacağımızı da burada yeri gelmişken hatırlatayım.

Aslına bakarsanız Kasım tutulması ile birçok yönden tamamlamalar yaşatacak bir tutulma yaşıyoruz bugün. Ancak o tutulmaya göre bu tutulma daha sert maalesef. Ay ve Güneş karşılıklı yerleşimdeler Kasımda Ay 27 derece Boğa’da idi. Şimdi ise 25 derece Akrep’te. Tam bir ters yerleşim durumu. Mayıs tutulmasındaki Satürn’ün de Kasım tutulmasındaki Jüpiter ile aynı derecede olduğunu görüyoruz yani 24 derece Kova’da. Kasım tutulması etkisi ile başlayan bazı ilişkilerin keyifli bir şekilde bir sonraki stepe gideceğinin müjdesini verebiliriz!

Jüpiter 11 Mayıs itibari ile Koç burcu seyrine başladı. Bazı meslektaşlarım üzerimizden melankolik Balık enerjisinin kalkacağını söylese de belirtmeliyim ki Jüpiter yöneticisinin Mars olduğu Koç burcunda keyifli değildir ve burada büyütücü etkisi özellikle kavuşumda olduğu Kerb sabit yıldızı bünyesinde kibir ve hırçınlık olacaktır. Balık’taki Mars ve Neptün ile kavuşumları iş ortamlarımız ve gündelik yaşamlarımızda kafa karışıklıkları, melodramik davranışlar sebepli ani çıkışlar ve sonucunda kayıplar olabilir. Chiron ve Venüs’ün Koçtaki kavuşumunu anlamak için Mars’a iyi bakmalıyız. Mars depresif ve kafa karıştırıcı olan Markab sabit yıldızında, Neptün ile yan yana. Markab etkisi altında bazı şeyler başta güzel gelebilir ancak zaman içerisinde depresyon, kayıplar, üzüntüler ve ciddi sıkıntılara bizleri götürür. Özellikle buradaki kavuşum organ kayıpları ya da buna sebep olabilecek kazalara karşı temkinli olmamız gerektiği konusunda bizleri uyarıyor.

Neyseki Jüpiter, Neptün ve Mars tutulmadan çok güzel bir trine yani destekleyici açı alıyor! Bu da bahsettiğim etkiler konusunda birçoğumuzun korunacağı anlamına gelecektir. Özellikle Koçlar, İkizler ve Yay burçları için keyifli zamanlar! Jüpiter Güneş’inizi parlatacak! Şifalanmak için, kurtulmak istediğimiz alışkanlıklarımızı bırakmak için uygun bir zaman. Kendimizle ilgili ciddi farkındalıklar kazanmamız için gökyüzü bizi destekliyor!

Yine Koç’ta seyreden Venüs ve 30 Nisan tutulmasında yine Unukalhai sabitinde olan GAD’I incelediğimizde insanların biraz gündelik yaşam gerçeklerinden kaçma yolunu okült çalışmalar, meleklerle çalışmalar, bir takım superficial denemeler hatta büyülerle ilgilenme gibi noktalara kadar taşıyabileceğini gösteriyor. Unutmamalıyız ki Kur’anı kerimde biz kaderinizi çabalarınıza bağladık der. Bu anlamda bu tarz çalışmalara imtina edilerek yaklaşılması son derece önemli. Kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz! Ancak bu etki üzerimizde anlamını bilemediğimiz negative duyguların ayyuka çıkarak şifalanması anlamına da gelebilmektedir. Bu tutulmanın altında yatan enerji gizli kapaklı konuların ayyuka çıkması olacaktır.

Ülkemizdeki etkilerinden biraz daha bahsedersek, menkul kıymetler borsası ve parasal konularda ciddi hareketler, bankacılık sistemlerinde merkürün de retro etkisi ile sorunlarla karşılaşılabilir. Parlamento sağlam karışır!!! Anlaşmalar bozulur ve bölünmeler başlar. Yine toprak altı zenginliklerimizle alakalı gündemler olacaktır. Boğazlar, kanal Istanbul ve montrö anlaşması hakkındaki gündemler devam edecektir. Birçok iflas ve maddi sıkıntılar maalesef…Su altı arkeolpojik kazılarından gelebilecek heyecan verici haberler olabilir. Spekülatif haberler ciddi anlamda hız kazanacaktır.

Dünya halkları olarak terör olayları; ciddi kasırgalar, fırtınalar; yer altının jeolojik yapısını ciddi anlamda değiştirebilecek volkan patlamaları ve bunların sonucu olarak depremler; bankacılık sistemlerinin çalışmaması sonucunda hesaplarımıza ulaşamamak; yeni bir salgının yayılmaya başlaması; ülkeler içi karışıklıklar, ülkeler arası ciddi gerginlikler; enerji sorunları – petrol – yeni kaynakların aranması; kıtlık ve ekonomik buhran; uçak ve deniz kazaları ve hatta inanın meteor düşmesi gibi olaylara varabilecek birçok aşırı zorlayıcı durumla karşı karşıya kalacağız. Deniz kazaları ve havadan gelebilecek tehlikeler, nükleer sızınılar ya da nükleer silahların gündeme gelmesi gibi tatsız durumlar da olabilir!

Yalnız draconic açıdan incelediğimizde de ülkemizin artık ciddi anlamda güçlenmeye başlayacağı bir döneme girdiğinin de müjdesini vermek isterim!!!

Mayıs tutulmasının tarot arkeşipi ölüm kartı. Bu kart doğal ölüm ile alakalıdır. İsmi kadar korkulmasına gerek olmayan, bitişleri ve dönüşümü işaret eden bir karttır. Uzun zamandır beklediğimiz ve bizi özgürleştirecek olan bir sonlanmayı işaret eder ve “eski kimliğini geride bırak artık” der! Burada yapılması en zarar verecek olan şey bu sonlanmadan kaçmak olacaktır aman uyarayım!

Sevgiler,

Laden

Yorum yok

Yorum Yaz

16 Mayıs Ay Tutulmasının Etkileri ve Öngörüler Önceki Yazı
Algoloit Ay Tutulması ve Medusa Bağlantıları Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE