26 Aralık 2019 – Yılın Son Güneş Tutulması - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

26 Aralık 2019 – Yılın Son Güneş Tutulması

Aralık 2019’un son günlerinde 132 Saros döngüsü kapsamında bir güneş tutulması meydana gelecek. Bu kapsamdaki en son güneş tutulması 14 Aralık 2001 tarihinde gerçekleşmişti. 2001 yılında neler olduğunu hızlıca hatırlamak istersek El Salvador ve Hindistan’da meydana gelen depremlerde 20.000 kişiden fazla kişinin hayatını kaybettiğini, George W. Bush’un Amerika’nın 43. Başkanı olarak seçildiğini, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurulduğunu, Kemal Derviş’in Türkiye’ye çağırıldığını, Fazilet Partisi’nin “Laik cumhuriyet ilkesine aykırı eylemlerin odağı” olduğu gerekçesiyle kapatıldığını, yine George Bush’un polis devlet eylemlerinin artmasına sebep veren ve polis ve istihbarat kuruluşlarının yetkilerini güçlendiren Terörle Mücadele Yasası’nı imzaladığını görebiliriz. Saros döngülerini incelediğimiz zaman 18,5’ar senelik zaman dilimlerinde benzer olayları karşımıza getirdiğini görebiliriz. Bu da 2019 yılının son tutulmasında yukarıda başlamış olan şeylerin sonlanmaya gideceğini ve bu temalarda yeni başlangıçlar ya da benzer olaylar yaşanabileceğini bizlere göstermekte. Lakin bu sefer tutulma Yay burcunda değil Oğlak burcunda meydana geliyor ve haritanın 1. Evinde ışıklar (Güneş ve Ay) Jüpiter, Güney Ay Düğümü ile kavuşumda ve stelyuma Satürn ve Pluto da eşlik ediyor.

GAD ile kavuşan gezegenler bu tutulmadaki örneğindeki gibi Jüpiter dahi olsa pek iyicil kabul edilmez. Jüpiterin bulunduğu evi büyüttüğünü ve bu yerleşkede Facies sabit yıldızı ile kavuştuğunu biliyoruz. Facies yıldızı kabalık, zalimlik, agresyon gibi temaları bünyesinde barındırır. Bu anlamda TC’nin 6. Ve 7. evinde olan bu birliktelik işçiler, istihdam, ordu, ulusal savunma, askerlik, salgın hastalıklar, ittifaklar, dış diplomasi ve halkın boşanma oranları gibi konularda yukarıda belirtilen temalarda artışlar olabileceğini bizlere göstermekte. Ordunun tüm tehditlerin yanında zehirlenmelere de dikkat etmesi gerekiyor. Yükselen anın haritasında 29 derece Yay’da yani akrep gibi hareket ediyor ve Merkür ile kavuşumda. Yukarıda bahsedilen kişi/kuruluş ve temalarda iletişimler agresif ve sert olacaktır. Özellikle diplomatik dilin dünya genelinde sertleşeceğinin altını çizmek gerekiyor.  Bireysel anlamda Facies sabiteli Jüpiter GAD kavuşumu hırslarımızı iyi yönetebilir ve iletişim dilimizi doğru kullanabilirsek süreci faydaya çevirebileceğimiz konusunda da bizleri destekleyecektir.

TC’nin 11, evindeki Uranüs bu kalabalık stelyuma güzel açılar gönderip adeta ilahi bir koruma sağlıyor. Bu anlamda ilgili tutulmanın büyük deprem konusunda bir tehditi yok gibi ancak ufak depremler gündemimizde olmaya devam edecek. Halkın arkasındaki bu destek sanki insanların şapkalarını önüne koyup biraz daha duyarlı davranmaya çalışacağını gösterse de Uranüs Chiron arası 150lik yine de seneler içinde oluşan yaraların verdiği acı ile ani toplumsal hareketlerin olabileceği ve toplumun bir araya gelebileceği hareketler ihtimalini bize gösteriyor. Tutulmanın Oğlak burcunun ilk derecelerinde olması da yine politikacılara karşı halk isyanları olabileceğine işaret etmekte. Olayların patlaması ise Mars’ın tutulma derecesine geldiği 23 Şubat itibari ile net gözlemlenmeye başlayacaktır.

Tutulmanın olduğu evde yerleşen Satürn ve Pluto bireysel anlamda herkesin zor geçireceği bir kışın altını çiziyor yine de. Oğlaktaki tutulmayı karşısına almış olan 7. Evdeki Hades; evlerdeki bereketinizi azaltacağım diyor. İflas haberleri birbirini izleyecek ve bu boşanmalarda artışları getirecektir. Bu yüzden siz siz olun ihtiyacınız olmayan harcamalardan kaçının ve zor geçecek kış günleri için kenara birikim yapmaya çalışın. Winter is coming…

Sevgiler,
Laden

Yorum yok

Yorum Yaz

Ağustos Ayı’na Genel Bakış Önceki Yazı
10 Ocak 2020 Ay Tutulması – Oylum oylum VERGİ boylum… Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE