. - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

.

Duyarsız kaldıklarınız ile sınanmaya hazır mısınız?

8 Nisan 2024 tarihinde senenin ilk Güneş tutulmasını yaşayacağız. “The Great American Eclipse” olarak astroloji ve astronomi tarihi özelinde çok önemli olan bu total (tam) tutulmanın en net şekilde tarayacağı, doğal olarak hem tutulmayı en iyi gözlemleyecek hem de etkilerini en keskin şekilde yaşayacak bölgeler;    ’dir. Gölgeleri ile birlikte Meksika, Güney Amerika’nın doğusu ve Güney Kanada tutulmanın ve etkilerinin en çok görüleceği bölgeler olacaktır.

 

Her ne kadar Koç burcunda meydana gelen bir tutulma olsa da, tutulmanın Dünya üzerindeki gölgesine baktığımız zaman yine “Terazi burcu konularının da devrede olacağını” yani hak, hukuk, adalet ve karmik ödeşmelerin yeni dinamikler ve süreçler dahilinde karşımıza çıkacağını göstermekte.

Tutulma 19 derece Koç burcunda meydana gelecek ve en fazla koç, yengeç, terazi ve oğlak burçlarının 15-25 dereceleri arasında önemli gezegen yerleşimi olanları etkileyecektir.

Tutulmanın Ankara’ya göre açılan haritasında ise yükseleni Zuben el Genubi sabit yıldızında. Bu tüm sabitler içerisinde en olumsuz çalışan Akrep burcu sabitlerinden biridir ve net bir şekilde hesap kesimi ile alakalıdır. Terazi burcu dolunayı etkisinde finalize olan olayların adeta hesap kesim süreçleri de bu Güneş tutulması ile başlayacaktır. Genubi sabiti ülkemiz özelinde mafya bağlantılı olaylar, kavgacı bir iklim, cinsel organ ve meme kanserleri risklerine (Mars ya da Satürn gezegeni Yengeç/Akrep burcu yerleşiminde olanlar bu konuya daha fazla eğilmelidirler), iş kayıplarına, yangınlara işaret etmektedir. Ne yazık ki çok kötücül ve yapılan yanlışları ve adaletsizlikleri en sert şekillerde ödeten bir yıldızdır.

Aynı saros döngülü tutulma 2006 yılında gerçekleşmişti. 2006 yılında İsrail’in  Hamas’ın İsrail topraklarına yaptığı roket ateşine yanıt olarak Gazze Şeridi’nde bir saldırı başlattığını görüyoruz ki 2007 Haziran’da Hamas’ın seçimleri kazanması sonucu bu durum günümüze dek devam eden İsrail ablukasını da başlatmıştır. Bu anlamda Filistin İsrail mevzusu yeni bir döngüye girerken İsrail’in bu seferki döngüde daha sıkıntılı bir pozisyona girmesi muhtemeldir. Ülkemiz özelinde aynı saros etkisinin rahmetli Bülent Ecevit’in beyin kanaması haberi ile bizleri etkilediğini görüyoruz. Bu anlamda önemli politikacılardan birinin rahatsızlanması ve politikadan çekilmek zorunda kalma ihtimalini göz önünde bulundurmalıyız.

Tutulma derecesi 19 derece 24 dakika Koç burcu – Chiron ile tam kavuşumda bir tutulma. İlgili sabianlar ise “Doğu tasvirleri olan uçan halı” ve “Kış vakti kuşları besleyen genç kız” Adeta önümüzdeki kışa dikkat çeken bir sembolizma. Ekmek ve suya talim günleri bizi bekler gibi 🙁 Hayaller, hayatlar; insanlar gerçeklerden kaçma yolları arayabilirler. Dünya’nın doğu bölgelerinde işlerin daha karışacağını gösteriyor. Bu sembollerin tüm dünyada işbirliği ve yardım bilincini, merhameti ve sevgiyi artırmasını ümit ediyorum!

Hem geçirdiğimiz Ay tutulması hem de bu Güneş tutulmasında oldukça dikkat çeken bir bölge ise Balık burcu yerleşimindeki Venüs, Mars ve Satürn. Achernar – Anka sabit yıldızı hattında gezinen bu gezegenler, Türkiye Cumhuriyeti’nin natal haritasının tepe noktasında geziniyorlar. Anka sabiti Zümrüd-ü Anka kuşu ile bağlantılıdır. Anka kuşu yanarak küllerinden yeniden doğan bir mitolojiye sahiptir. Tam olarak bu sebepten de ülkemiz krizlerle, üzüntülerle ve kendini bazen yakıcı deneyimlerden geçirecek ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün de net bir şekilde söylemiş olduğu üzere, “İlelebet payidar kalacaktır!” Bu bölgedeki gezegen yoğunluğu maalesef içimizi yakacak ve bizi ülkece dönüştürecek bazı gelişmeleri de işaret etmekte.

Bu bölgeye daha yakından bakacak olursak;

13 derece Balık burcuna yerleşmiş olan Mars’ın Rusya’da meydana gelen saldırıda Venüs’ün derecesine geldiğini ve Satürn ile tam kavuşumda olduğunu görüyoruz. Bir kere bu pozisyon tüm Dünya genelinde ekonomik anlamda çok ciddi bir dar boğaza girileceğinin net bir şekilde altını çiziyor. Duyarsız kaldıklarınız ile sınanmaya hazır mısınız?

Mars ve Satürn ile bağlantılı sabian semboller ise şu şekilde:

13 Balık: Çok sayıda savaşta kullanılmış bir kılıç, bir müzede sergileniyor.

14 Balık: Tilki kürküne sarılmış bir kadın.

15 Balık: Bir subay simule edilmiş bir saldırıda adamlarına talim yaptırıyor.

 

Aslında bu 3 sembol ülkemizde ve dünyada neler olabileceğine dair bize çok fazla bilgi sunmakta. Geçmişten gelen savaşların günümüze taşınmaya devam edişi, savaş ekonomisi ve yine fillerin tepinip çimenlerin ezilmesi sonunda daha da zenginleşecek bir grup insan! Şu ana dek yapılan savaş tatbikatlarının da gerçeğe dönüşme riski maalesef Satürn’ün sabianında karşımıza çıkıyor. Kişisel anlamda da bu semboller geçmiş konuların önümüze gelebileceği, ilerlememiz ve ruhsal yolda gelişmemiz adına bazı konulara yeniden bakmamız ve onları bu sefer dönüştürmemiz gerektiğini gösteriyor. Kaldı ki Ay tutulmasında ileri pozisyonda olan Antares’teki Pallas bu sefer Retro pozisyonda, tutulmaya kare Venüs’e 120’lik açı yapıyor. Ay tutulmasının mottolarından “savaşçıl barışlar” burada devreye giriyor. Karmaşık ekonomik şartlar bazılarına iyi gelirken kolektifi madara edecek gibi durmakta.

Venüs’ün Difda – Deneb Kaitos sabiti yerleşimi ve sağlıkla bağlantılı Hygiea asteroidi ile kavuşumu, Neptün’e kontağı oto – immune hastalıklarda artış, bağışıklı sistemini zayıflatacak hastalıklar, difteri tarzı eski tip virütik hastalıkların gündeme gelişi, safra kesesi ve karaciğer bölgesi rahatsızlıklara dikkat çekiyor. Korku ve endişe gibi negatif duyguları mümkün olduğunca kendi özelimizde sağaltmamız gereken önemli zamanlar. Toplumsal ve ekonomik kısıtlar intihar oranlarında artışlara ve akıl hastalıklarının tetiklenmesine sebep olacaktır.

Venüs’ün bu pozisyonu ilişkiler özelinde ise sadakatsizlik, dengelerde bozulmalar ve dürtülerden kaynaklanan hatalara yer verecektir. Sarı emtiadaki artış çok ciddi boyutlara ulaşabilir.

Anın haritasında Jüpiter’in Sirius kontraparaleli ise içler acısı bir durum! Zaten kara köpek yıllarını yaşadığımız bu günlerde Sirius’un koruma ve büyütme enerjisinin tersine ve zararlı bir şekilde çalışacağını bize gösteriyor. Bununla birlikte Jüpiter Neptün açısı bipolarite sorunları ve anksiyete oranlarında yükselme verebilir.

Merkür de bu tutulmada bizimle değil  El Kurdah sabitinde Retro pozisyonda ve yöneticisi Mars Satürn ile kavuşum, tutulmaya decile açıda. El kurdah ağzı çok iyi laf yapan insanlarda, politikacılarda, kraliyete şak şak tutan kraldan çok kralcı ve haklı olsun olmasın hakkını utanmazca savunan insanlarda görülür. Öyle ki hayatınızdan bezer ve peşini bırakırsınız. Bu verileri birleştirdiğimizde dünya genelinde iletişim alanında ciddi anlamda manüpilasyon, propoganda ve yanlış haberlerin olabileceği bir yeni süreç başlıyor.

Karma asteroiti ise Sheratan’da. Tanrılar kurban istiyor! Geçmişte girilen haklar gündeme gelecektir. Kurban ettiyseniz kurban olmayı deneyimleyeceksiniz. Kendinizi korumayı öğrenemediyseniz, yine kurban olmayı deneyeceksiniz. Bu anlamda kişisel özveri ve öz sevgi konularına hassasiyetle eğilmenizi, psişik ve fiziksel alanınızı yüksek enerji ile şarj etmenizi hararetle öneririm.

Bu tutulmanın ilk tetiklenmesi çok kuvvetli bir göksel olay ile aynı anda olacak, o da 20- 21 Nisan tarihli Uranüs Jüpiter kavuşumu. Etkilerini ayrıca paylaştığım yazıma ulaşabilirsiniz. İkinci tetiklenme zamanı ise 25 Mayıs tarihinde olacak. Bu tutulma etkisi ile yaz aylarında beyin/baş bölgesi hastalıkları, beyin sinirleri sıklıkla gündem olabilir. Bu tarihlere +/- 3 gün her türlü anlamında dikkat etmekte fayda var.

 

Yorum yok

Yorum Yaz

. Önceki Yazı
. Sonraki Yazı
Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE