AĞDALI MERKÜR BALIK HAREKETİ - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

AĞDALI MERKÜR BALIK HAREKETİ

Merkür 4 Şubat 2020 tarihi itibari ile Balık yolculuğuna başladı. Normalde bu gezegenin bir burçta geçirdiği ortalama süre 20 -25 gün kadardır. Ancak Merkür Balık seyri Retro hareketi ile birlikte toplam 57 gün devam edecek! 17 Şubat’ta Balık burcunda retroya giren gezegenimiz 11 gün Kova’da gezindikten sonra Retro hareketini bitirmiş şekilde yeniden tam hız Balığa girecek ve 11 Nisan tarihine kadar burada seyrine devam edecek.

OH MIO! Bir sen eksiktin Merkür Balık…

Merkür aklımız, düşünce ve olayları değerlendirme şeklimiz, iletişim kanallarımızı nasıl kullandığımız ile ilgilidir. Ruhumuzda ve etrafımızda meydana gelen olaylara karşı verdiğimiz tepkimizdir Merkür. Peki Balık’taki bu uzun yolculuğu sırasında neler yaşayabiliriz ve nelere dikkat etmeliyiz?

Balık’ın yönetici gezegeni Neptün’dür. Neptün, bulunduğu ev konularında belirsizlik getirmesi ile bilinir klasik astrolojide. Neptün’ün devrede olduğu yerlerde konular bulanıklaşır ve önümüzü görmemiz zorlaşır. Bu bilgileri göz önünde bulundurarak neler yaşayabileceğimize bir göz atalım.

Bu süreç içerisinde elimizi attığımız işler elimize yapışabilir. En basit şeyleri yapmakta kendimizi zorlanırken bulabiliriz. Günlük herhangi bir iş, karar ya da diyaloğu gerçekleştirmek deveye hendek atlatmak kadar zor gelebilir. Aklımızdan geçen bir düşünce ağzımızda “hebeleb hübeleb” gibi manasız sözcüklere dönüşebilir. Objektif algı bir sandala binip yavaşça gözden kaybolurken, kişisel bakış açımız her şeye salça olabilir. Sırf birini sevmiyoruz diye yaptıklarını kötüleyip, sırf sevdiğimiz için birinin saçmalamasını saatlerce dinleyebiliriz. “Canım ne isterse o! İlgilenmek istemiyorum şu an bu problemle!” deme potansiyelimiz yüksek olacağından, sorumluluklarımızla bağlantılı olan kişilerden (yöneticiler, eşler ve hatta çocuklar) ters tepkiler gelmesi muhtemeldir. Kendimizi en mağdur, en anlayışlı, en romantik insan olarak görüp başımıza gelenler için dramlar yazmaya ve bunlara en önce kendimiz inanmaya müsait olacağız. Hayatın gerçekleri düşmanımız; fantezilerimiz ve hayaller ise biricik dostumuz olacaktır. Özellikle 20 Şubat tarihine kadar Merkür 10. Evde Neptün ile yan yana hareket ediyor bildiğiniz çifte dramaturji. Vücudumuz burada ama ruhumuz maalesef bulunamıyor (404 NOT FOUND). Bu anlamda kişiler anlamsız durum, kişi ve olaylara çekilebilir. Sahte aşklar ve sevişmeler, sahte evraklar, sahte dostlar sonradan canımızı sıkabilir.

Hayat bir dualitedir. 12. Ev ile ilişkilendirdiğimiz Neptün ASLINDA belirsizlik getirmesinin ötesinde kimyasal çözücü gibi de davranır ve dokunduğu yerdeki konuların çözülmesine yardımcı olur. Merkür Balık seyri süresince zihnimizden akanları dinleyip onların bize anlatmak istediklerini anlamaya çalışabiliriz. Aslında bir şeylere dikkat kesil(e)meyip hülyalara daldığımız anlar, ruhumuz için biricik ve özel zamanlardır. Bu süreci hayatımızdaki başlıkları daha bütünü ile değerlendirip, hayallerimizle harmanlamak ve Merkür Koç’a geçtiğinde fişek gibi atılıp gerçekleştirmek için harika bir şekilde değerlendirebiliriz. 2020 için genel anlamı ile “top yere çarpmadan zıplamaz” deyimini kullanmak mümkün. Merkür Balık seyrini, zıplarken ne yöne gideceğimizi belirlemek, ruhumuzla temas kurup onu dinlemek, hayatın getirdiklerine kanalize olmak ve meditasyon yaparak ruhun ihtiyaçlarına yönelmek için kullanabiliriz.

Peki etkilerini sağaltmak için ne yapmamız gerekiyor? Evinizde ya da aksesuarlarınız arasında ametist taşı var ise bir gece deniz tuzunda (ya da toprak altında bekletip) suda yıkadıktan sonra takabilir ya da yoğun vakit geçirdiğiniz yere koyabilirsiniz. Bu süreç zarfında yanınızda ufak bir ajanda bulundurup aklınıza gelenleri yazarak hem unutmayı engellersiniz hem de günlük işlerinizi sınıflandırabilirsiniz. Konuları kategorize etmekte sorun yaşayacağınız için not almak (size uygun herhangi şekilde alarm kurarak, ajanda tutarak vs.) çok fayda sağlayacaktır. Kafanızın bulanık olduğunu hissettiğiniz zamanlarda Merkür Mantra dinleyebilirsiniz. (Dinlemek için tıklayınız). 

Sevgiler,

Laden

Yorum yok

Yorum Yaz

12. Eve Göre Yaşam Mottoları Önceki Yazı
Plüton'nun etkisi tam bir yanardağ gibidir. Devamı için tıklayınız... Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE