AN’IN HARİTASI – 16.06.19 - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

AN’IN HARİTASI – 16.06.19

Neptün Balık’ın etkisini havalarda da hissettiğimiz nemli, sıcak, bulutlu bir yaz günündeyiz. Gökyüzünde Mars, Satürn, Pluto gibi malefik gezegenler ile kafamızı bulandıran Neptün’ün oldukça sert enerjileri hâkim. Bireysel ve toplumsal anlamlarda ayaklanmalar, başkaldırılar… Savaş çanları yine çalıyor…
Bugünün özelinde Ay ile kavuşan Jüpiter’e Neptün karesi netleşiyor. Yükselen 29 Derece Terazi burcunda Uranüs ile karşıt. Yani Terazi ile denge aramaya çalışsak da akrep enerjisi hakim bugüne. Ay ve Jüpiter kavuşumları iyicil olarak genellendirilse de Neptün karesi ve ASC’nin akrep enerjisinde olup Uranüs’e yaptığı karşıt iç gerilimlerimizin, bulanık düşündüklerimizin ani kararlar alıp maddi manevi bizleri zorlayabilecek hareketlerde bulunmamıza sebep olabileceğini göstermekte (Denge kayıplarına dikkat!). Hem sıkıldık, değişiklik istiyoruz hem de bir şeyleri net göremiyoruz. Mümkün mertebe ani kararlar vermeden önce bir gece kulağımızın üzerine yatılacak günler.
GAD, Mars ve Merkür kavuşumları, KAD, Satürn ve Pluto kavuşumuna karşıt! Alışkın olduğumuz, içimizde ısrar kıyamet sürdürmeye çalıştığımız alışkanlıklarımız, konfor alanlarımız yani “kişisel gezegenlerimiz” zamana (Kronos), ilahi olana (Pluto) ve almamız gereken sorumluluklara (KAD) karşıt. Yani bir grup diyor ki “Bana ne benim hayatım ne istersem yaparım”. Diğer grup da cevap veriyor; Pek sanmıyorum!”
Bu noktada Ay ile kavuşan Jüpiter’in verdiği içimizdeki romantik isyan hali babalara (Satürn, Pluto) karşıt yapan Mars ve Merkür kavuşumuna da tertemiz bir 150’lik yapıyor. Jüpiter zaten Neptün’e kareydi. İSYANIMIZI BAŞKA ZAMANA SAKLAMALI, düşüncelerimizi etrafımızdakiler ile paylaşmadan önce dilimizi ısırmalı ya da derin bir nefes alıp kendimize zaman kazandırmalıyız. Yoksa bu Uranos kafamıza odunu fena geçirip beğenmediğimiz şartları mumla arayacak pozisyona getirebilir bizleri hem de ÇOK ANİ BİR ŞEKİLDE. Havada bizlerin dönüşmesi için inanılmaz bir iş birliği var diyebiliriz…
Bu arada husumetin göstergesi olan Eris de iletişimin gezegeni Merkür’e dolayısı ile Mars’a ve de Juno’ya kare yapmakta. Burada ortaya çıkan T-Kare görüntüsü yine gizli saklı bilgilerin, dedikoduların gündemde olup yıkıcı enerjiler ortaya çıkarabileceğini bizlere göstermekte. Hem özel hem de iş ilişkilerimize bu haftada ekstra özen gösterip sakin kalmalıyız. DEDİKODU yapmayın, yapılan ortamlarda durmayın!
Güzel ülkemizin haritasını anın haritası ile yorumladığımızda Tr’nin MC’sinin Neptün ile 2 derece kavuştuğunu görüyoruz, yani ÜLKECEK KAFAMIZ BULANIK! Natal ay transitinin de MC’ye karesi cabası…Bu bulanıklık özellikle 2 evi yani paramızı ve yatırımlarımızı etkileyecek. ÇOK EMİN OLMADIĞINIZ durumlar dışında yatırım yapma zamanı değil, piyasalarda dalgalanmalar olacaktır.
Transit düğümler TR’nin Chiron’una kare, transit Chiron da ülkemizin Mars’ına karşıt yapıyor. Ülkemizin seneler içerisinde oluşturduğu karma yaraları bir bir açığa çıkacak bu dönemde ve ülke olarak üzerinin örtüldüğünü sandığımız sevimsiz konular ile bizleri yeniden yüzleştirecek. Bunu da çatışmaları beraberinde getirerek yaşatabileceğini gözlemliyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz Merkür Mars kavuşumunun Pluto Satürn kavuşumuna yaptığı karşıt açı Tr’nin 1 – 7 aksında gerçekleşiyor. Yani bu kötücül açı ülkemizin tam tepesinde oluyor ve ülkemizin kendisi ile diğer ülkeler arasında oluşabilecek husumetleri gösteriyor. Bu açı ayrıca ben-sen ayrışmaların yani toplum içi kutuplaşmaların da bilendiği bilgisini veriyor bizlere. Dolunayın da yay burcunda olması dini ve inanç ile ilgili konuların gündemimizde olacağını gösteriyor.
Şu dönemde en çok dikkat etmemiz gereken konu içsel dinginliğimizi korumak ve ülke olarak birbirimize KENETLENMEK. Elimizdekilerin kıymetini bilelim, israftan ve dedikodudan kaçınalım, okuduğumuz haberlerin DOĞRULUĞUNDAN mutlaka emin olalım ve ÇOCUKLARIMIZA dikkat edelim.
Eğer bir durum artık hayatınızda sona geldi ise yarın gerçekleşecek dolunay ile bırakın gitsin. Ama bu dönem özelinde mutlaka sorun kendinize:
Emin misiniz?
Sevgiler,
Laden Baygın
Yorum yok

Yorum Yaz

17 Temmuz Ay Tutulması – Az Laf Çok İş Sonraki Yazı
Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE