ASTROLOJİ ve MÜZİK-4 / CHIRON - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

ASTROLOJİ ve MÜZİK-4 / CHIRON

ASTROLOJİ ve MÜZİK-4/CHIRON

“Evrenin gizemini anlamak istiyorsanız; enerji, frekans ve titreşim cinsinden düşünün.” Nicola Tesla’ nın dikkat çeken bu sözü üstelik enerji, frekans ve titreşim ile kastettiği bileşimler bizlere yine müziğe göz kırpmaktadır.
Bizlerde kendimizdeki gizemi ve özellikle şifayı anlamak istiyorsak haritamızdaki “Chiron”a dikkat etmeliyiz. Üstelik enerji, frekans ve titreşim cinsinden düşündüğümüzde “Chiron”un yerleşmiş olduğu evin müziğine, müziğin makamını harekete geçirmeliyiz.
Chiron neydi? Bizim yara aldığımız ve aynı zamanda yara aldığımız yerden şifalandığımız önemli bir durumdur. İşte bu şifalanmayı da kullanmamız gereken faktörlerden biri de müziktir. Chiron ile ilgili daha detaylı bilgilere Laden hocamızın ( https://ladenbaygin.net/basitce-chiron/ ) web sayfasında mevcuttur.
Anka sınıfı olarak Laden hocamızla konumuz “Chiron” dersiydi. Sınıf arkadaşımız aynı zamanda meslektaşım olan Burçin hocamızın haritasındaki “Chiron”u değerlendiriyoruz. Burçin hocama olan saygımdan dolayı çok fazla detaya inmeyeceğim. Burçin hocamın “Chiron”u olduğu evde cesaret konusunda yarası mevcut. Sınıfta cesaretlendirmek yani bunu şifalandırmak için yorumlar yapıyoruz. Benim kafamda yine kıvılcımlar çakmaya başladı. Ortak sayfamızda cesaret konusunda şifalandırma yapmak adına Burçin hocamızın “Chiron”a karşılık gelen evin müziğini 15 gün boyunca farklı şarkılar olmak üzere o evin Kürdilihicazkar makamında eserler dinlettirmeye başladık. 15 gün sonrasında ve sonucunda yayınladığı yazısıyla kısacası cesaretiyle karşınızdadır. Bu yöntem içinde kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu güzel yazısı içinde kendisine sonsuz tebrik ediyorum. Elinize, emeğinize, kaleminize sağlık.
Yine Nicola Tesla:
“İnsanlığın, kendine yaşam sunan gezegeni sesiyle titreteceği, zekası ve gücü ile bu dünyanın sınırlarının ötesine geçeceği günler uzak değildir.”
Merkür ile zekanız, Mars ile gücünüz, Satürn ile sınırların ötesine geçmeniz ve Chiron ile titreteceğiniz günler uzak değildir.
Sahi sizin Chiron hangi evinizde?

Yorum yok

Yorum Yaz

. Önceki Yazı
Nisan ve Mayıs tutulmaları Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE