. - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

.

ATLAS KUYRUKLU YILDIZI BİR DÖNEMİ BAŞLATMAYA GELİYOR!

2024 gökyüzü meraklıları için oldukça bereketli bir sene.

Şu günlerde tutulma ile birlikte kendini gösteren Şeytan kuyrukluyıldızı sonrası Eylül – Ekim aylarında, bir sonraki 26.000 yıl daha kendini göstermeyecek olan C/2023 Tsuchinshan – Atlas kuyrukluyıldızı bizleri ziyaret edecek.

Her ne kadar gözlemciler için heyecan verici bir hadise olsa da biz astrologlar için bu tarz kuyrukluyıldız geçişleri büyük değişim ve dönüşümlerle ilgilidir ve olumsuzdur.

Dünyadaki dinamikleri değiştirecek hadiseler verir. C Tipi adlandırılan ve oldukça büyük bir çekirdeği olan Atlas düzensiz (irregular) bir periyota sahip. Oort bulutsusundan koparak gelen bu sınıf yıldızların Güneş etrafındaki dönüş süresi bu düzensiz döngülerinden ötürü 200 yıldan binlerce yıla kadar sürebilmektedir!

9 Ocak 2023’te resmi olarak bulunduğunda Serpens yani Akrep takımyıldızında seyahat ediyordu.  Ancak öncesi de var. 22 Aralık 2022’te gözlemciler tarafından ilk defa fark edilip sonrasında izini kaybettirdi. Gelin hep birlikte bu iki anın haritasına giderek bulunma anı haritaları bize ATLAS ile alakalı ne gibi bilgiler veriyor irdeleyelim:

 

 

İlk dikkatimi çeken Mars gezegeninin her iki tarihte de Aldaberan sabitinde olması. Aldebaran, dört kraliyet yıldızlarından doğunun gözcüsüdür, mahşerin dört atlısını temsil eder. İlkbahar ekinoksunu işaret eder.  Melek Michael; islami kültürde de Hz. İdris ile bağlantılıdır.

Aldebaran Rusya, Slav ırkı, Ortodokslar, Çekler, Yunanistan ile bağlantılıdır. Ülkemizde Denizli bölgesine dikkat çekiyor. Okült anlamda reptoid bilince karşı göğüs geren çok önemli bir yapıdır. Burada Mars’ın Retro olması k.y.’ın dünyamıza en yakın olduğu sonbaharı takip eden ilkbahar aylarında bu bölgeler ile alakalı durumlar olabileceğini bizlere gösteriyor. Aldaberan ve Antares savaşçı bir bölgedir. Sular maalesef durulmayacak gibi…

Bununla birlikte Ortodoks inancı ve camiası ile alakalı gündemler, dini tartışmalar ve sorunlar olabileceğini de işaret ediyor. Derinlerde mithraizmi işaret eder.

Diğer dikkatimi çeken ise Uranüs’ün 15 Boğa’da Menkar’da yerleşmiş olması. Cetus takımyıldızının alfa yıldızı olan Menkar travmatik bir yıldızdır. Depremler ve doğal felaketler, toplumu derinden sarsacak olaylar ve problemlerle alakalıdır. Denizde meydana gelecek felaketler, savaşlar ve depremleri işaret eder. Uranüs yerleşiminde suikast riski verir. 2024-2025 seneleri arasında dünyada ses getirecek bir suikast haberi alabiliriz.

Karma asteroidi Facies ve Vega etkisinde. 2022 yılındaki ilk görülmesinde Venüs’ün, ikinci görülmesinde de Merkür’ün Vega’da pozisyon aldığını görüyoruz. Eski savaşlar gündeme gelir. Acaba mezhep savaşları mı tetiklenecek diye düşünmeden edemiyorum. Vega ayrıca güç sahipleri ve toplumu yönetenlerle alakalıdır. Bunun yanısıra her türlü beşeri hırs, sevgi ve kazancı işaret eder. Sınanacağımız noktalar bunlar olacaktır. Tüm dünyada güç sahibi olanları çok çok daha zorlu günler bekliyor.

Düğümler akrep – boğa aksında! Kaldı ki ilk bulunduğunda da Serpens – yılan takımyıldızındaydı. Akrepyen temalar, kayıplar, iflaslar, borçlar, büyük firma iflasları, bankalarla alakalı gündemler ve alt bantta çalışan kötü enerjiler, maji, dramatik ritüeller olabilir.

Tam 26.000 yıl sonra bekleniyor! Bu tam da bir büyük vernel döngüsüne eşit!! Büyük vernel (yuga) basit anlamda güneş sistemimizin 12 burcu kapsayan turuna karşılık gelen süredir ve bir çağın kapanıp diğerinin açılması ile bağlantılıdır. Bunun içerisinde de küçük verneller vardır ki biz 21.12.2020 tarihinde yeni bir küçük vernel döngüsü içerisine girdik. (Konu hakkında detaylı bilgiyi websitemdeki 21.12.2020 – Sahipkıran & Kış Soltisti yazısından ulaşabilirsiniz). Çok çok önemli bir detay! Karmik anlamda ciddi bir devinim, reenkarnasyon döngüsünde beşeri hayatta hayvani ve dürtüsel yapılardan kurtulamayan ruhların kozmik çöp olma zamanı. Uygarlıkların son bulduğu döngülerdir.

Şimdi biraz da kuyrukluyıldızının fiziki hareketlerini takip ederek nelere sebep olabileceğine bakalım.

Kuzey yarımküreden izlenecek olan Atlas’ın Güneş’e yakın geçecek olmasından ötürü büyük bir kuyruk açması bekleniyor. KYK’den görülen en parlak kuyrukluyıldız 1997’de kendini gösteren Hale – Bopp idi. O günlerde Heaven’s Gate (cennetin kapısı) isimli bir tarikata bağlı 39 kişinin toplu intiharı ile akıllarda yer etmişti.

Ocak ayında Satürn ve Jüpiterin eksenlerini taradıktan sonra Şubat ayı itibari ile başlayarak Temmuz’a kadar Mars ve Jüpiter hattında seyredecek. Mayıs ayında Mars yöneticisi olduğu Koç burcuna girerken Jüpiter Algoloit hatta Uranüsü tetikliyor. Temmuz’da ise Mars Algol hattında. Bu iki aya dikkat! Eylül 2024’te Venüs’ün yörüngesinden geçip 27 Eylül 2024’te – iki tutulma arası dönemde 🙁 – Güneş’e en yakın pozisyona gelecek ve Merkür’ün de yörüngesinden geçecek. Her ikisinin de Terazi burcunda olduğunu görüyoruz. Yöneticisi Venüs ise Khambalia hakkında. Zaten bu iki tutulmada tüm göksel sembolizmalar son derece zorlayıcı.

12 Ekim tarihinde ise çıplak gözle izlenebilecek kadar Dünyamıza yaklaşacak. Artı/eksi 10 güne dikkat çekiyor. Uranüs bu tarihlerde algol derecelerinde yıkıcı çalışıyor. Kasım itibari ile de 26.000 sene daha uğramamak üzere bizleri terk ediyor.

Takip ettiği takımyıldızlar sırası ile; Sextans, Virgo, Serpens ve Oiphicus (yılancı) olacak. Dünya genelinde maddi sıkıntılar çok büyürken reptoid bilinç ile insanlık arasındaki ilişki ve iletişim son derece görülür hale gelecektir.  Geçmiş uygarlıklara dair çok önemli buluşların ortaya çıkması ya da paylaşılması söz konusu olabilir. Atlantis ve Mu kıtaları ile alakalı bilgiler ortaya çıkabilir.

Daha fazla detay verebilirim ama inanın pek de veresim yok! İki tutulma arasında kuyruk açacak olması büyük felaketlerle insanlığı uğraştıracağını gösteriyor.

O ZAMAN DANS 🙂 Yaşadığımız sürecin bireysel beşeri bedenlenmelerimiz haricinde daha büyük bir yapının bir parçası olduğunu unutmadan, kul hakkı yemekten, kötülükten uzak durmaya çalışarak ve çok daha büyük bir sistemin bir çarkı olduğumuz farkındalığı ile yere attığımız çöpün bile sistemde bir kaydının olduğu farkındalığı ile elimizden geldiğince keyifle yaşamaya çalışalım.

 

Bire ve bütüne hayırlı olması dileği ile.

Yazının her hakkı saklıdır.

 

11.04.24

Laden Baygın

 

Faydalanılan kaynaklar:

Starwalk.space

in-the-sky.org

space.com

wikipedia

Laden Baygın Akademi ders notları

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yaz

. Önceki Yazı
JÜPİTER İKİZLER SEYRİ Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE