BURÇLAR HAKKINDA EZOTERİK NOTLAR - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

BURÇLAR HAKKINDA EZOTERİK NOTLAR

Zodyağın çaylak ateşi, baharı başlatan öncü burç Koç’tur. Haritamızda Koç’u kesen ev büyümemiz ve gelişmemiz gereken yerdir ve orada kendimiz ile ilgili öğrenmemiz ve keşfetmemiz gereken şeyler vardır. Koç’un kestiği ev ya da Koç’a yerleşmiş gezegen konularında sürekli yeni başlangıç ve bitişler yaşanacaktır. Bu konularda kişi özellikle bir adım sonrasını düşünüp planlı davranmaya çalışmalıdır.

Emlak kraliçesi Boğa çaktırmaz ama bünyesinde 7 günahı barındırır. Haritalarda Boğa’nın kestiği ev, üretken olmamız ve ürettiğimiz değerlerin reel sonuçlarını görmemiz gereken yerdir. Sakin ve sabırlı Boğa’yı yerinden kaldırmak zor olsa da, beşeri değerlere ulaşmak adına adım atacak ve günün sonunda mutlaka birikim yapacaktır. Bereketi artırmanın tek yolu kazanılan varlıkların ihtiyaç sahipleri ile paylaşılmasıdır.

Meraklı ikizler burcu yaşamlarımıza renk katan değişken burçlardan birisidir. Haritalarda İkizler burcunun kestiği ev, araştırmacı ve meraklı olmamız gereken yerdir ve karakteri geliştirmenin yolu deneyimlemekten geçer. İkizler’in kendini geliştirmesi için önce kendine, sonra etrafındakilere karşı dürüst olmayı öğrenmesi gereklidir.

Besleyen ve kollayan Yengeç burcu iki diyara açılan da kapıdır aslında. İçinde geçmişi, şimdiyi ve geleceği barındıran Yengeç burcunun kestiği evin verdiği talimatlar, hassasiyetle takip ve pratik edilmelidir. Bu acı dolu bir süreç olsa da burcun özelliklerinden en efektif şekilde faydalanmak için gereklidir. Yengeç burcunun kestiği ev konuları, Güneş burcunuzun iyi özelliklerini en rahat şekilde kullanacağınız başlıkları işaret eder.

Işıklar saçma konusunda zorlanmayan Aslan burcunun temel sorunu ego kaynaklı bencilliktir. Haritada Aslan burcunun kestiği ev, kişisel gelişim konusunda ruhumuzu eğitmemiz gereken yerdir. Bu ev dahilinde eğer Güneş burcunuzun olumlu özelliklerini gösterebiliyorsanız iç huzura ulaşırsınız. Aslan’da yerleşmiş her sembol, ilerleyebilmek adına egomuzun ezileceği alanları işaret eder. Aslan sembolizminin olumsuz yönleri ancak kolektife hizmet etmek ile iyileştirilebilir.

Analizci Başak burcunu kesen ev konularında kişi sap ile samanı ayırmayı öğrenmelidir. Kişi, ilgili ev konularında duygularını pratik ve objektif bir şekilde değerlendirmelidir. Bunu yaparken arzularını ve isteklerini göz ardı etmemesi gereklidir.

Hasat zamanını ifade eden Terazi, denge ve adalet arar. Keza Terazi’nin kestiği ev, geçmiş hayatlarımızda dengeyi kaçırdığımız konuları gösterir. Terazilerin kararsız yapısı, aslında bu evin gerektirdiği şekilde, karar vermeden önce, olayların her iki tarafını iyice analiz etmelerinden geçmektedir. Antik Mısır’da hasat edilen gıdalar, Ay Terazi burcunda iken tartılırdı.

Şifayı verirken sokan Akrep burcu derinleşmek ile alakalıdır. Haritada Akrep burcunun kestiği ev, kişinin bilinçaltı ihtiyaçlarını gizlilik ve derinlik ile tamamlaması için derin bir duygusal ihtiyaç duyar. Bunu yaptığı zaman edineceği şifacılığı, başkalarını iyileştirmek için kullanmalıdır.

Ele avuca sığmayan, tanrı Zeus’u temsil eden Yay burcunun kestiği ev, kişinin deneyimlerini genişletmesi, büyütmesi gereken yerdir. Genelde geçmiş yaşamlarda ilgili ev konuları limitli ve kısır kalmış demektir. Ne olursa olsun bu başlık altında abartıdan uzak durmaya özen gösterilmelidir.  

Huysuz ve tatlı Oğlak burcu, kestiği ev dahilindeki konularda etraflarındaki insanlardan saygı ve kabul görmeyi ve bu konularda tanınmayı ister. Ancak burada Oğlak burcu, saygıyı kazanılan erdemler üzerinden edinmeyi ister. Soğuk görünümlerinin altında incinmekten korkan bir yapı vardır.

Devrimci Kova burcunun sembolünde yer alan su, aslında bilgidir. Haritada Kova’nın kestiği ev, geçmiş yaşamlardan gelen eski fikirlerden kurtulup yeni fikirlere kucak açmamız gereken yerdir. Sağı solu belli olmayan Uranüs ile kısıtlayıcı Satürn tarafından yönetildiğinden anlaşılmaları biraz zordur.

Kafası karışık Balık burcunun kestiği ev, körü körüne inanılan ya da yapılanlara karşı, sezgileri dinleyerek ışık tutulması gereken yerdir. Bu yolda kanıtlar üzerinden gitmeye çalışmak yersizdir, kişi sezgilerine güvenmeli ve onları dinlemeyi öğrenmelidir.   

Yorum yok

Yorum Yaz

. Önceki Yazı
. Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE