GEOMANCY & GEZEGENLER İLİŞKİSİ - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

GEOMANCY & GEZEGENLER İLİŞKİSİ

Geomancy (*) de Hermetik altyapıdan gelen bir kehanet yöntemidir ve Idris peygambere öğretildiğine inanılmaktadır. Topraktan haber almayı amaçlar ve bunu yaparken gezegenlerden de yardım alır. Bu anlamda aşağıda bu çalışmada gezegenlere hangi sorular için danışıldığına baktığımızda astroloji ile birçok bağlantı görebiliriz.

İngiliz yazar Nick Farrel’a göre bu kehanet yönteminde gezegenlere şu konularda danışabiliriz:

Mars gezegeni için sorular:

Savaş, zorluk, kavga, zafer, silahlar, anlaşmazlık, enerji, telaş, kızgınlık, yıkım, tehlike, dayanma kuvveti, cerrahi operasyon, değişim. Zorbalık ve baskı ile yöneten prensler, tiranlar, yeni fatihler. Ordu generalleri ve albayları, genel anlamda kaptanlar ve askerler, doktorlar ve kimyagerler, cerrahlar, polisler, icra memurları, cellatlar, hırsızlar, demirciler, fırıncılar, saat yapan kişiler, terziler, aşçılar ve marangozlar. Safra, sol kulak, bulaşıcı hastalıklar, ateşli hastalıklar, migren, salgın hastalıklar, yanıklar, kişinin genital bölgesindeki tüm yara ve hastalıklar, mantar, su toplama, kabarma, obsesyonlar, delilik, başta ani ağrılar, sarılık, idrar torbası, yüzdeki yaralar ve çiçek izleri, zona ağrıları ve aşırı sinir, tutku ya da öfkeden kaynaklanan her türlü hastalıklar.

Jüpiter gezegeni için sorular:

Güzel kader, mutluluk, para, dini konular, bir ofis tutma ya da organizasyon düzenleme, ruhsallık, bolluk, büyüme, bağış yapma. Hakimler, senatörler, danışmanlar, kilise çalışanları, hahamlar, rahipler, kardinaller, başbakanlar, sosyal hukuk doktorları, üniversite ya da kolejdeki genç öğrenciler ve araştırma görevlileri, avukatlar ve manifaturacılar. Göğüs zarı iltihabı, karaciğerdeki tüm hastalıklar, sol kulak, inmeler, akciğer iltihaplanması, kalp çarpıntıları, omurga krampları ve ağrıları, kaburga ve damarlarda oluşan hastalıklar, kandaki her türlü bozulma, çok fazla taşkınlıktan (bolluktan) kaynaklı ateşler.

Satürn gezegeni için sorular:

Bahçe işleri, tarım, ekin, keder, ölüm, miras (ç.n: tarihi eserler, vb), uzun süre devam eden problemler, yaşlı insanlar, eski planlar, borçlar, mülkiyet, vasiyet, durağanlık, atalet, zaman ve sabır. Koca ile ilgili sorular, palyaçolar, dilenciler, freelance çalışanlar, yaşlı adamlar, babalar ve büyük babalar, monklar, Cizvitler, madenciler, çömlekçiler, sağdıçlar, tesisatçılar, tuğla örenler, cenazeciler ve bahçıvanlar. Sağ kulak, dişler, soğuk, kuru ve melankoli, cüzzam, romatizma, tüketim, Parkinson hastalığı, korkular, fanteziler, gut hastalığı, hemoroit, depresyon, dalak.

Merkür gezegeni için sorular:

Blim, büyü, öğrenim, düzenbazlık, hırsızlık, kumar, ticaret, yazı yazma, kontratlar, kısa geziler, alma-satma, pazarlık, komşular, bilgisayarlar, internet, kütüphaneler, entelektüel arkadaşlar, mektuplar, mailler, telefon görüşmeleri, iletişim. Edebi kişiler, filozoflar, matematikçiler, astrologlar, tüccarlar, sekreterler, noterler, gelecekten haber verenler, şairler, kırtasiyeciler, yazıcılar, hırsızlar, döviz büroları, avukatlar, elçiler, komisyoncular, katipler, muhasebeciler, savcılar, ulaklar, ayak işi yapanlar, borç verenler. Vertigo, letarji (uyuşukluk), baş dönmesi, beyinle ilgili hastalıklar, konuşma bozuklukları, obsesif derecede hayal kurma, hafızadaki her türlü bozukluk, ses kısıklığı, kuru öksürük, fazla salya salgılama, burun çekme, eller ve ayaklar, gut, dilsizlik ve depresyon harici mental hastalıklar.

Venüs gezegeni için sorular:

Aşk, müzik, zevk, lüks, sosyal bağlantılar, sevgi, duygylar, kadınlar, genç insanlar, sanat, güzellik ve savurganlık. Müzisyenler, eğlendirenler, terziler, ressamlar, kuyumcular, makyaj uzmanları, nakışçılar, eşler(kadın), anneler, ev dekoratörleri ve mimarlar. Seksüel hastalıklar, göbek, bel, karın. Seks bağımlılığı. Soyda cinsel iktidarsızlık, fıtık ve diabet.

Güneş için sorular:

Başarı, güç, hükümranlık, iş verenler, hayat, para, büyüme, mental güç, imajinasyon, yaratıcılık ve sağlık. Yönetenler, hakimler, lütuf isteyenler. Kuyumcular, pirinç işçileri, kalaycılar, bakırcılar. Sivilceler, kalp çarpıntıları ya da titremeler, kalp ile ilgili her türlü hastalık, göz problemleri, kramplar, bayılma, ağız hastalıkları ve kötü kokan nefes, nezle, ateş, beyin ve sağ göz, ruh. Kadınlarda sol göz.

Ay için sorular:

Seyahat, çocuk doğurma, yeniden üretim, kadınlar, kısa seyahatler, taşınma, değişiklikler, kişilik, vizyonlar ve rüyalar. Kadın hastalıkları. Karın ağrısı, mesane, taşlar, mensturasyon, mide hastalıkları, kurtçuklar, frengi, kızamık.

(*) https://en.wikipedia.org/wiki/Geomancy

Kaynaklar: Notes on Geomancy – Nick Farrell

Çeviri: Laden Baygın

Görsel: Pinterest

 

Yorum yok

Yorum Yaz

PTOLEMY VE SABİT YILDIZLARIN ÖZELLİKLERİ Önceki Yazı
2020 NİSAN GÖKYÜZÜ HAREKETLERİ Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE