Güneş Aslan’da – Ego bizi öldürür mü? - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

Güneş Aslan’da – Ego bizi öldürür mü?

Aslan burcuna girildiğinde Yengeç’teki ağırbaşlı, doğurgan ve nispeten içine kapalı hal dönüşür ve beden şekillenir. Yengeç burcu 4. Evde yeniden yaşam bulmayı gösterirken Aslan artık bir bedene sahiptir ve Ay’ın ışığını Güneş ile sağaltmıştır. Nettir.

Egomuz modern ruhçular tarafından her ne kadar yerin dibine sokulmaya çalışılsa da var olduğumuz beşer içerisinde aslında gücümüzdür. Doğru yönetildiğinde doğru adımlar atmamız konusunda bize destek olur. Bu noktada beşere fazla takılmış bir Aslan enerjisi ruh ile bedenin birbirlerine olan farkındalıklarını kaybetmeye başlayabilir. Kendi dış görünümü ve etrafındakilerin dış görünümü önemlidir.
Sosyal medyada kendini gösterenler, ünlüler, krallar, kraliçeler, sanatçılar… bunlar hep Aslan enerjisi yoğun olan haritalardır. Burunları düşse sizi dürtüp “Burnumu verir misin” der Aslan burçları. Özellikle Güney Ay Düğümü Aslan göstergesinde geçmiş yaşamlara yönelik soyluluk görülür. Kişi bu hayatında tersi şekilde sınanacaktır. YANİ aslında “Kendimiz ezdirmem!” diyen Aslan stelyumları bal gibi acıların çocuğu olacaktır. Ego bizi öldürür mü? Hayır… İşte bu noktada öğreterek güçlendirir anlamayı bilene. Ne demiştik? Yengeç’te ruh yeniden tezahür eder, Aslan’da bedenlenir. Acılıdır Aslan enerjisi. Koç ile benzer enerjilerdir. Deneyimsiz ve heyecanlıdır. Burnu illa ki sürtülecektir… (Her ne kadar yerden almaya öykünse de 😊 …)
Aslan enerjisinin en büyük sorunu bu enerjileri fark etme noktasında yatar. Astrolojik destek bu anlamda tüm beşerler için olduğu gibi azami önemlidir. Arslan korumayı sever çünkü aslında şov yapmayı sever. Girişimcidir Aslan amma velakin belli konfigürasyonlarda yerinden kaldırmak için sopa ile dürtseniz bir işe yaramayacaktır!
Arslan burcunda Retro olan gezegenler sevimsizdir. Retro gezegenlerimiz geçmiş hayatlarımızda yenilen (kendimiz ya da soyumuz) hurmaların tırmaladığı noktalardır ve ruhun beden deneyiminde (bir bilgisayar oyunu gibi düşünür isek) geçemediğimiz oyun seviyelerini gösterir. Aslan Retroları bu anlamda ruhumuza ve beşer hayatımıza attığımız golleri gerisingeri yiyeceğimizi gösterir bize. Ekmek bulamadıysak pasta mı yedik? Şimdi size bir somun ekmek verelim…
Arslan enerjisinin Uranos ile (karelenmiş) katmerlenmiş olan şu günlerinde aslında hayatımızda nelere önem veriyoruz düşünmek için harika zamanlar! Karma Astrolojisinde boş ev yoktur. Her birimizin Aslan yönetiminde olan dürtüleri, duyguları ve hareketleri mutlak surette vardır. Zor enerjilerin hâkim olduğu bu günlerde sormalıyız kendimize? Ego bizi öldürür mü? Yoksa bizler onu sağaltıp dönüştürecek akla, ruha, sabra sahip miyiz?
Ego kötü değildir ve bizi öldürmez. Bu varoluşta olan ve olacak olan her şeyin bir karşılığı vardır.
Önemli olan bu karşılığı yakalayıp dengeleyebilmektir ve bu son derece zordur.
Yorum yok

Yorum Yaz

17 Temmuz Ay Tutulması – Az Laf Çok İş Önceki Yazı
Uranos kokan Mars Aslan’lı Yeni Ay Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE