Haritalarda Karşılaşılan Karma Türleri - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

Haritalarda Karşılaşılan Karma Türleri

Haritalarda karmik unsurları irdelemenin sayısız yöntemi ve formülü vardır. Bir natal harita kişinin ruhu ve bu ruhun deneyimleri hakkında bizlere azımsanamayacak derecede kesin bilgiler verebilmektedir. Karma terimi günümüz dünyasında ağızlara pelesenk olmuş bir hale gelmiştir ve bazı durumlarda içinin boşaltıldığı görülmektedir. Bu anlamda karma nedir ve genel anlamda hangi karma tipleri haritalara hâkim olmaktadır bu yazıda bunlara değinilecektir.

Karma, herkesin artık bildiği üzere etki ve buna karşı geliştirilen tepki mekanizmasıdır. Başka bir deyiş ile ruhun, varidatını beşerî dünya düzleminde dengeye getirmeye çalışmasıdır. Bu yüzden enkarnasyon ne demek iyice anlanmalıdır. Enkarne olmak sadece “yeniden bedenlenmek” anlamında değildir. Enkarnasyon; daha derin irdelendiğinde uyanmak, aydınlanmak, görmek, fark etmek, çözmek, billurlaşmaktır. Ruhlar deneyimlemek ve aydınlanmak için sürekli enkarne olurlar.

İşte bu yeniden geliş sürecinde karşımıza çıkan farklı karma tipleri vardır. Bunları kabaca incelemeden önce iyi anlaşılması gereken ana husus, karmanın asla durağan bir olgu olmadığıdır. Karmalarımız da bizler gibi yaşayan, gelişen ve dönüşen yapılardır.

Karma tiplerine daha yakından bakacak olur isek;

Kişinin geçmiş yaşamlarında doğru bir şekilde gerçekleştirdiği tüm davranışların ve verdiği derslerin karşılığı olarak bu yaşamda karşısına çıkan ödüller hak ediş karmasıdır. Bu tarz karmik yapıda olan kişiler bu hayata birçok yeteneğe sahip olarak gelirler ki yaşamları daha kolay aksın. Hak edişe sahip olan natal haritalarda gezegenlerin birbirleri ile harmonik bir temasta olduklarını ve evlerin ve ev konularının mutualist bir şekilde birbirlerini desteklerini görürüz.  Bu tarz haritalarda sextile, trine, quintile ve tridecile açıların çokluğu dikkat çeker. Ay düğümlerinin gezegenler ile olan temasının yumuşak ve akıcı olduğunu görürüz. Dokuzuncu evi kesen burç ve bu burca yerleşmiş gezegenler de bulundukları yerden memnun bir şekilde karşımıza çıkarlar. Bu tarz haritalar ile çok sık karşılaşamasak da telafi edici unsurların olduğu haritalar daha çoğunluklu görülmektedir. Geçmiş yaşamlarda yaptığımız bazı iyilikler ya da başkalarına yardımcı olmak için kendimizi feda ettiğimiz durumlarda bu kişi ya da konular bu yaşamımıza bizi destekleyecek şekilde girerler. Hak ediş haritaları kadar kolay bir akış yoktur ancak haritayı destekleyen unsurlar, bu hayatta olaylar ve kişiler yolu ile karşımıza çıkacaktır.

Geçmişte yapmış olduğumuz işler ve para kazanma yöntemleri de bu hayatta kendilerini gösterebilmektedirler. Örneğin önceki yaşamlarında ticaret ile uğraşmış olan bir kişi bu konuda mevcut hayatında zorlanmayacaktır. Din adamlığı yapmış olan bir kadının bu yaşamda konservatif bir yapıda olduğunu görebiliriz. Elbette bunun tam tersi olacak şekilde geçmiş yaşamlarda “başaramadığımız” ya da kötüye kullandığımız görevlerimiz ya da iş alanlarımız, bu yaşamda yeniden karşımıza çıkıp kendilerini tam anlamı ile öğrenmemizi ve tamamlanmayı bekleyeceklerdir.

Geçmiş yaşamlarda başımıza gelen fiziki acılar ya da deneyimler, bu yaşamda kendilerini genel olarak sağlık karması olarak göstermektedirler. Kişi enkarnasyon sürecinde kendini ve bedenini korumadı  ya da yeterince özen göstermedi ise bu yaşamda sağlık sorunları yaşayabilmekte, hastalık hastası olabilmekte ya da harita izin verdiği ölçüde hemşirelik/doktorluk yaparak bunu dengelemeye çalışabilmektedir. 6 ve 12. Evler ve buradaki konumlar dikkatle incelenmelidir.

Bir önceki yaşamdaki ölüm şeklimiz de bu yaşama sirayet etmektedir. Örneğin ülkemizde birçok kişinin haritasında Algoloit gezegenlerin çokluğunu görürüz. Bu bize kişinin asılarak, boğularak, giyotinle ya da kafası kılıçtan geçirilerek öldürüldüğünü anlatır. Bu kişilerde en basiti bademcik sorunu olmak üzere derin boğuz/boyun bölgesi sıkıntıları ile karşılaşılmaktadır. Karaciğerinden bıçaklanarak öldürülmüş biri bu hayatta karaciğer yağlanması sorunu ile boğuşmak zorunda kalabilemektedir. Bir önceki hayatta kaybettiğimiz organımız, örneğin elimiz ise, bu hayatta elimizde hissizlik gibi sorunlar ile uğraşabiliriz. 

Birçok haritada gözlemlenen bir diğer karma türü iletişim karmasıdır. Geçmiş yaşamda verilen sözlerin tutulmaması, ticarette ahlaksızlık, hırsızlık, yalancılık gibi konular bu hayatta kişinin benzer durumlar ile kendisinin karşılaşacağını göstermektedir. Benzer şekilde depo karmasında kişi eşini ya da etrafındakilerini aldatarak, sadık olmadığı durumlarda bulundu ise ahlak karması devreye girecektir. Her iki durumda 3 ve 9. evler ile Merkür ve Jüpiter’in konumları dikkatlice incelenmelidir.

Bazı karmalar ise sürekli kendini tekrarladığından ötürü içinden çıkılamaz bir hal almıştır. Ruh aynı hataları tekrar etmeye devam ettiği için haritadaki belli karmik unsurları kemikleştirmiştir. Bu tip haritalara samsarik harita denilir ve 8. Ev dikkatlice irdelenmelidir. Buradaki zorlu gezegen görünümleri ve açıları bize çıkış yolu hakkında bilgi verecektir. Bu gibi haritalarda düğümlerin retro gezegenlerden zorlu açılar (özellikle kare açı) aldığını görürüz. Kare, karşıt ve biquintile açılar bu tip haritalarda sık karşımıza çıkmaktadır.

Çok etkili ve sık karşılaşılan bir diğer karma tipi ise soy karmasıdır. Çoğu insan, kendi karmik hesaplaşmasının yanı sıra soylarının, yani anne ve babasının ve onların da ailelerinin davranışları sebebi ile, bu yaşamda ödül ya da cezalara tabi tutulmaktadır. 4. ve 10. Evler bu konunun irdelenmesi adına dikkatlice takip edilmelidir. Güneş, Ay ve Satürn bizlere soy karmamız ile alakalı ciddi doneler verebilmektedir.

Bizler çok farkında olmadan yaşamlarımızı etkileyen bir diğer karma türü kolektif karmadır. Pek bilinmese de aslında bizler güruhlar halinde enkarne oluruz ve bu yaşamımızda birlikte bedenlendiğimiz diğer ruhlar ile ortak bir bilinçaltı seviyesinde bağlı bulunuruz. Bu karma daha çok kendini toplumsal olaylar ve kalabalıkları etkileyen hadiseler yolu ile göstermektedir. Kolektif gezegenler olan Neptün ve Uranüs ve 11. Evdeki semboller haritada dikkatli incelenmelidir.

Tüm karmik çözümlemelerde, Ay, düğümler (özellikle güney ay düğümü) ve bunların kavuşum yaptığı sabit yıldızlar, bizlere çok detaylı bilgiler vermektedir. Haritada düğümlerin aldığı açılar, kişinin bu hayatta borç ödeyeceği bir karmaya mı, yoksa alacaklı olduğu bir karmaya mı geldiğini göstermektedir. 4, 8 ve 12. Evler kişinin kökleri, günahları ve totalinde ruhun karne notu ile alakalı konulara ışık tutmaktadır. Bazı kişiler sadece topluma ve insanlığa iyilik yapmak için gelmektedir. Neptün gezegeninin pozisyonu burada önemlidir. Bazı kişiler ise ani bir şekilde önceki hayata veda ettikleri acele ile gelebilmektedir. Bu gibi kişilerin natal haritasında Koç unsurları göze batmaktadır. Karma analizlerinde konunun ana başlıkları belirlense dahi oradaki karmik tıkanıklığı kişi kendisi mi oluşturdu ya da buna maruz mu kaldı sorusunun cevabı derin hesaplamalar ile bulunmaktadır. Hassasiyetle, uzman ve özverili kişiler tarafından yapılan karma analizleri ile kişi hayatına farklı bir yön verme hususunda avantaj sahibi olur. Astroloji idraktir.

İdrak ise temiz bir gelecek getirecektir… 

Sevgiler,

Laden – 11.11.2020

 

 

1 Yorum
  • Merve Eroğlu
    Yanıtla 8 Ocak 2022 at 18:37

    Harika👏👏👏

Yorum Yaz

. Önceki Yazı
20.11.2020 Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE