HAZİRAN AYI GEZEGEN HAREKETLERİ VE ASTROLOJİK KARŞILIKLARI - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

HAZİRAN AYI GEZEGEN HAREKETLERİ VE ASTROLOJİK KARŞILIKLARI

Haziran ayına ait ilk göksel hareket 5 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan Dolunay ve Halkalı Ay  tutulması.

15 derece Yay burcunda olacak bu tutulmadan bahsetmeden önce Yay’ın özelliklerini hızlıca hatırlayalım. Zira düğümler de Yay ikizler hattına geçmiş olduğu için bu başlıklar gündem yaratacak önümüzdeki 1,5 sene boyunca. Olumlu açıdan Yay burcu sempatik, özgürlükçü, adil, cömert, eşitlikçi, doğrucu ve kahin özelliklerine sahiptir. Ancak olumsuz anlamda da kavgacı, sapkın, tutucu, kararsız, çabuk etkilenen, bağnaz, yüzeysel, güvenilmez ve düşüncesiz olarak kabul edilebilir.  

Bu ay tutulması Aralık’ta meydana gelecek 23 derece Yay’daki Güneş tutulması öncesi Dünya’yı yeni formata alıştıracak etkiler getirecektir. 4 Haziran 2012 yılında 14 derece Yay’da bu tutulma ile çok benzer astrolojik pozisyonları olan bir Ay tutulması olmuştu. Her iki tutulmada da tutulmanın Mars’a ve Mars’ın da Venüs’e kare yaptığını görüyoruz. Bu minvalde 2012 ‘de meydana gelen olayların yeni bir formata dönüşeceğini öngörebiliriz. Bu senelerde neler yaşamıştınız hatırlamaya çalışın. Benzer durumlarla Temmuz ayı itibari ile karşılaşmanız mümkün.

İletişimin gözle görülür şekilde artacağı, Dünya’nın birçok bölgesinden değişik haberlerin alınacağı bir süreç olacaktır. Merkür Yengeç burcunda olacağı için halkların hisleri/duyguları sömürülmeye açık olacağından bundan faydalanmak isteyenlere karşı dikkatli olunması gerekiyor. Dolandırıcılık benzeri durumlar karşısında temkinli olmalıyız. Venüs İkizler retrosu etkisi ile geçmişten gelen kişiler ile ilgili yeniden olaylar yaşayabilirsiniz, eski patronunuz sizi arayabilir, eski sevgilinizden haber alabilirsiniz, ayrıca eskiden başlamış olan savaşların da yeniden patlak vermesi muhtemel bu süreçte. Ancak dikkat retroda gelen retroda gider unutmayın. Tutulmanın Mars, Neptün ve Uranüs ile yaptığı zorlayıcı açılar Dünya üzerinde saldırgan bir enerjinin hakim olacağını gösterirken alınan bilgilerin çok iyi araştırılmadan aksiyon alınmasının çok tehlikeli sonuçlar doğurabileceği konusunda bizleri uyarmakta. Doğruluğundan emin olmadığımız bir haber/dedikodu/vb. ile alakalı ani tepki geliştirirsek tutulmanın Mars’a yaptığı kare, sonrasında canımızı sıkacak konular karşımıza çıkartabilir. Genç yetenekler ile ilgili güzel başarılar, keyif veren haberler alabiliriz özellikle sanatsal konularda. Merkür’ün bulunduğu pozisyon ve yaptığı olumlu açılar Dolunayı genel anlamda destekliyor. Yine de bizleri biraz Polyanna’cılığa yöneltebilir. Bol dua etmek, meditasyon yapmak bizlere iyi gelecektir. Kalp ile ilgili sorunları olanlar dikkat!!! Lütfen kontrollerinizi yaptırın. Dünya genelinde halkların üzerinde Antares etkisi olacağından ayaklanmalar bu süreçte devam edebilir ya da tüm ülkelerde farklı konularda ayaklanmalar baş gösterebilir.

Tutulma ülkemizin 6-12 aksında meydana geliyor. Çalışan sınıfları, halk sağlığını, silahlı güçleri ve sivil hizmetleri, hapishaneleri, hastaneleri, gizli kuruluşları devletin gizli düşmanlarını ve karşıt  güçleri gündeme taşıyacaktır. Tutulma ülkemizin Uranüs’üne ve prenatal tutulmasına 2 orb ile kare yapmakta. Halkın değerleri, finansal gücü ile ilgili konularda ani-dönüştürücü ve karmik bazı olaylar yaşanması mümkün olacaktır. Ayrıca toprak ve tarım ile ilgili yeni düzenlemeler de gelebilir. Retrosu makbul olan Uranüs transitte ileri pozisyonda Güneş’imize karşıt ve Mars’a yine Uranyen açıda. Bu da ani askeri hareketliliklerin topraklarımıza yakın bölgelerde patlak verebileceği konusunda bizleri uyarıyor Temmuz ayı itibari ile. Neptün ülkemizin tepe noktasında her türlü zehirlenmelere dikkat edilmesi gerekiyor zira Ay tutulmasında Ay’ın bulunduğu derece de bu etkiyi desteklemekte. Özellikle alkol vb uyuşturucu maddelerden zehirlenmelere dikkat edilmeli! Yine de kollektif gezegenler olan Pluto, Neptün ve Satürn transitlerinin ülkemiz haritasına yaptığı olumlu açılar koruma sağlıyor ve içimize biraz su serpiyor. Haritalarında 15 derece yakınlarında Yay, İkizler, Balık, Başak burçlarında gezegeni olanlar tutulmadan daha fazla etki alacaklar.  

19 Haziran’da Merkür Yengeç burcunda retro hareketine başlayacak ve 13 Temmuz’a kadar bu hareketine devam edecek. Duygusal ve biraz kaprisli olabiliriz bu günlerde. Sirius sabit yıldızı ile kavuştuğu anda retro hareketine ülkemizin 1. Evinde Pluto’nun üzerinde başlayacak Merkür şu ana kadar “vatanımıza milletimize ne kadar hayırlı insanlar olduk”, “güzel topraklarımıza, ülkemize yeterince özen gösterdik mi; yeterli değeri verdik mi; yoksa yan gelip yattık mı?” gibi bu soru başlıklarında bizleri düşündürmeye yönelten olaylar çıkartacak karşımıza. “İnançlarımızı doğru mu kullandık yoksa bağnazlık mı ettik?” Venüs retro ikizler sorar; “değerlerimizi doğru kullandık mı yoksa çarçur mu ettik?” Tüm bu gezegen Retroları Kasım sonu Aralık başı gibi ileri harekete geçip de ortalık aydınlandığında, işte tüm bu soruların cevapları net bir şekilde bizlerin karşısına gelecek. Geç kalmamak adına idrakimizi geliştirip aklımızı kullanmalıyız. Kötücül kişi/kurum/yapıların gökyüzündeki bu belirsiz, zorlayıcı görünümleri kendi avantajları için kullandıklarını bilip kendimizi, ailemizi ve vatanımızı korumak ve değerlerimize layık olmak zorundayız.

21 Haziran 2020 tarihinde 137. Saros döngüsü kapsamında 0 derece Yengeç burcunda bir Güneş tutulması meydana gelecek. Bu döngüye ait en son tutulma 11 Haziran 2002 tarihinde meydana gelmişti. Şubat ayında yazdığım öngörülerimi Haziran genel yorumlarına ekliyorum:

Bir önceki tutulma 2002’de Türkiye’nin Ay’ının üstünde 10 orb ile yaşandı ve beklenmeyen bir erken seçim ile tüm siyasi dengelerin alt üst olacağı bir süreç başlattı. O günlere baktığımızda hükümet partisinin ezici bir güç ve inanılmaz bir ivme ile siyasi sahnelere çıktığını, muhalefet parti başkanlarının istifa ettiğini ve parti yönetimlerinde köklü yenilenmelere gidildiğini görüyoruz. Bu tutulma da yine Türkiye’nin 12. Evinde ama bu sefer Türkiye’nin Ay’ının tam tepesinde meydana geliyor. Yani bu tutulma direkt halkı etkileyecek. Satürn’ün tutulmaya olan konumu konuların toplum güvenliği, yabancı ülkeler ile olan ekonomik bağlantılar ve suçlar ile ilgili ani, beklenmedik gelişmeler yaşanabileceğini bizlere gösteriyor. Artık halkın, ülkenin dost ve düşmanları ile ilgili düşünceleri dönüşmeye başlayacaktır, bir şeyler daha görülür hale gelecektir. İntihar oranları artabilir, sağlık sisteminde ve hastanelerde gündem yaratacak konular çıkabilir. Hırsızlık oranlarında artışlar yaşanabilir. Temmuz ayı itibari ile etkilerini yoğun hissetmeye başlayacağımız bu tutulma esnasında dış politika ve savaşlar başlıklarına doğru uygun adım ilerleyen Jüpiter, Pallas ve Pluto içinde olduğumuz büyük dönüşüm zamanlarında yine de koruma altında olacağımızı gösteriyor bizlere. Türkiye’nin Mars’ının tam tepesine yerleşen Juno topraklarımızı gözetiyor adeta! Tutulmadan kare alan Juno bu korumayı dış politika ve savaş konularına karşı verecektir. Sirius’a gelmiş olan retro Merkür Vega’nın tam karşısında politik lisanın çok çok önemli olacağına dikkat çekiyor. Eylül ayında scout Mars Koç retrosuna girdiğinde yeni kanunlar çıkartılabilir, belki bir erken seçim için referanduma gitmek konularında gündem oluşabilir. Uranüs de zaten parlamento, yerel idareler ve dost ülkeler alanlarını dönüştürüyor önümüzdeki seneler boyunca. Hükümet ve ülke yönetimi konularında çözülmeler ve kafa karışıklıkları yaşanabilir; sümen altı edilen bazı konuların da ayyuka çıktığı gözlenebilir. Bu alanlarda 7 sene sonra köklü değişimler yaşamış olacağız. Umarım en hayırlısı olur.

Mars ve tutulmanın derecesi Temmuz ayı ve sonrası tüm dünyada aşırı yağmurlara sebebiyet verebilir. Su taşkınları, sel felaketleri duyacağımız haberler içinde olabilir. Yine bu tarihlerde Corona virüsü gibi farklı bir virüsün daha ortaya çıktığını ya da virüsün maalesef daha da fazla yayıldığını (ya da yayıldığı haberinin yayıldığını!) duyabiliriz. Sars’ın da 2002 yılında aynı saros döngüsünde ortaya çıktığını hatırlayalım. Tutulmanın Kuzey ay düğümü ile kavuşması ve Juno – Rx Venüs olumlu açıları yine de tüm bu olan biten esnasında bizlere yardımcı olmaya çalışacaktır; retro kaynaklı yarı güçte de olsa.  Bireysel anlamda iletişim gücümüzün artacağı, kendimizi daha rahatlıkla ifade etmeye başlayacağımız bir süreç. Ancak tutulma Mars’ı karelediği için hem ruhumuza hem de karşımızdaki insanlara sert bir şekilde dalma eğiliminde olabiliriz, dikkat edilmeli.

Güneş tutulmasından en çok etkilenecek bölgeler Zaire (Eski adıyla Kongo Cumhuriyeti), Etiyopya, Suudi Arabistan, Hindistan, özellikle Delhi bölgesi, Çin’in Güney kesimi, Katmandu ve Hong Kong olacaktır. Özellikle Hong Kong bu tutulmadan çok etkilenecek. Buradaki olaylarda ciddi bir ivmelenme görülebilir. Amerika’daki olaylar devlet dairelerine ve hatta hapishanelere sıçrayarak büyümeye devam edebilir. Amerika da ciddi anlamda değerlerini sorgulayacak bu tutulma ile. Mevcut hareketliligin diger ülkelere sıçradığına şahit olabiliriz.

Yengeç, Oğlak, Koç ve Terazi burçlarının başlangıç derecelerinde 0-5 derece arası gezegenleri olanlar, özellikle bu bölgede Güneşi olanlar tutulmadan daha fazla etki alacaktır. 

Yine 21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç burcuna giriyor. Ben de bir yengeç burcuyum. Tüm sevgili Yengeç’lere güzel bir yaş diliyorum!

24 Haziran tarihinde Neptün retro hareketine başlıyor ve 30 Kasım tarihine kadar bu hareketini sürdürecek. Türkiye’nin 10. Evinde progress Venüs’ünün üzerinde bu hareketini gerçekleştirirken yine Venüsyen konularda, değerlerimiz ve maddi kaynaklarımız ile ilgili belirsizlikler ile bizleri karşı karşıya bırakacaktır. Yine de natal Venüs ve Jüpiter’e yaptığı olumlu açılar bir nebze de olsa bu görünümü desteklemektedir. Eğitim, kültür, iletişim, bilim alanlarında ve ülkenin komşularıyla ilişkileri başlıklarında ani gelişen durumlar kafamızın karışmasına sebep olabilir. Bu konularda ani gelişen çözülmeler yaşamamız mümkün.

Güzel bir haber, Venüs canımıza okuyan İkizler burcundaki retrosuna 26 Haziran tarihinde son veriyor! Jüpiter ve Venüs İkizleri hiç sevmez. Üzerine retro da eklenince gerçekten aklımızı karıştıracak, canımızı sıkacak, bizleri arada bırakacak birçok konuyu gündemimize getirip bizleri test etti, sabrımızı sınadı. İyicil Venüs İkizler’de çok rahat etmese de geri hareketinin bitmesi sayesinde olumlu etkilerini daha fazla hissettirecektir.

Haziran ayı boyunca Jüpiter’in ülkemizin Marsına yaptığı olumlu açı topraklarımızı koruyacak ve belki daha olumsuz olabilecek durumlar karşısında koruma verecektir.

30 Haziran tarihinde göklerin tanrısı Zeus yani Jüpiter ile yeraltı tanrısı Hades yani Pluto 24 derece Oğlak burcunda tam kavuşum yaparak büyük bir enerji açığa çıkartacaklar. Bu tarz büyük kavuşumların etkilerinin hissedilmesi uzun zamana yayılmaktadır. En Son Oğlak burcunda Pluto ve Jüpiter kavuşumu 1771 senesinde meydana gelmişti. İzleyen seneler içerisinde Abdülhamit’in tahta geçişi, Amerikan bağımsızlık savaşı, İstanbul Üniversitesi’nin kuruluşu gibi önemli olaylar meydana gelmiştir. 2020’de ise ileri ve geri hareketlerden ötürü bu kavuşum önce 5 Nisan’da gerçekleşti, sonrasında 30 Haziran’da ve bir kavuşum da 12 Kasım’da yaşanacak. 30 Haziran’daki kavuşumda iki gezegen de retro harekette. Evren bir şeyleri farklı bir açıdan düşünmeye başlamamız için zorluyor bizleri! Pluto ve Jüpiter ile aynı derecede yani 24 derecede yine retro olan Pallas şu ana kadar geliştirdiğimiz stratejileri gözden geçirme konusunda bizleri itekleyecek. Tüm bu gezegen Retroları sistemin işlemeyen yönlerini fark edip iyileştirme yolunda bizlere verilen büyük şanslar aslında. Ama değişim kolaylıkla yapılan bir şey değil ve şu ana kadar yaptıklarımızın elbette bir bedeli olacak. Bu kadar doğa katliamı, bunca sadistlik, sapıklık… Ses çıkarmadan yaşadığımız her gün için bedel ödetiyor gökyüzü, “uyanın artık haydi bakalım, siz uyanmazsanız biz sizi uyandırmasını biliriz” diyorlar.

Özet olarak önümüzdeki 6 ay içerisinde 2001 – 2002 yıllarında başlayan ve 2012’de şekillenen durumların yeni formatlara dönüşeceğini söyleyebiliriz. Bu senelerde neler yaşandı – hangi ülkeler ne gibi durumlarla karşı karşıya kaldılar? Siz bireysel olarak neler yaşamıştınız? Derslerinizi aldıysanız ala! Almadıysanız buyurun temcit pilavına!

Sevgiler,

Laden

1.6.2020

 

 

 

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yaz

Solarfire'da bulunmayan asteroitleri nasıl ekleyebiliriz? Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE