Jüpiter Boğa Burcunda- Gülsen Gönenç - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

Jüpiter Boğa Burcunda- Gülsen Gönenç

Önümüzdeki bir yıl boyunca şans ve fırsatlar nerelerden gelecek?

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, Boğa burcuna ilerliyor

 Galaksimiz Samanyolu tarafından milyarlarca yıl önce yutulan bir cüce galaksiye ait olan Jüpiter, güneş sistemimizin diğer gezegenlerinin toplamından iki kat büyüklüğe sahiptir.

 Geçtiğimiz Nisan ayında, Avrupa Birliği’nin NASA’sı olarak bilinen, Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Jüpiter’in buzlu uydularını incelemek için uzay aracı fırlatmıştı. Bunun amacı ise, Jüpiter’in bazı uydularının okyanus yapılarının, mikroorganizmaların yaşamı için uygun koşullara sahip olup olmadığını tespit etmek… 

 Bu aracın uydulara ulaşması 8 yıl sürecek, ama Jüpiter’in Boğa burcuna geçişinin üzerimizdeki astrolojik etkilerini keşfetmek bundan daha kısa sürebilir. 16 Mayıs 2023 – 25 Mayıs 2024 tarihleri arasında Boğa burcundaki bu seyahatin bizlere olası etkilerine bakalım.

ASTROLOJİDE JÜPİTER

 Jüpiter astrolojide büyüme, genişleme ve fırsatlar ile ilişkilendirilen bir gezegendir ve özellikle kişisel gelişim, eğitim, felsefe, inançlar, kültür, geniş görüşlülük, iyimserlik, şans, bolluk ve bereket gibi konularını temsil eder.

 Ezoterik astrolojide ise, ateşli, soylu, yardımsever, hareketli, şen, coşkun, umutsuzluğa kapılmayan bir yapıyı gösterir.. Ağırbaşlılığı simgeler. Yasaların uygulayıcısı ve destekçisidir.

JÜPİTER BOĞA’YA GEÇİYOR

 Zodyak çemberinde bir burçtan diğer bir burca geçişini bir yılda tamamlayan Jüpiter, 16 Mayıs’tan itibaren, Koç burcundan çıkarak, önümüzdeki bir yıl boyunca Boğa burcunda seyahat edecek. 

 Jüpiter Koç burcunda iken, hayatımızda geçtiğimiz bir yıl boyunca, cesaret, liderlik ve girişimcilik motivasyonu ile yeni işler, yeni projeler başlatmak, yeni fikirler elde etmek, yenilikler keşfetmek, fiziksel aktivitede yoğunluk ve kişisel gelişim konuları ön planda idi. 

 Jüpiter’in Boğa burcuna ilerlemesi ile bundan böyle önümüzdeki bir yıl boyunca, artık evrene fırlattığımız tohumların verimli olanlarını seçerek, onların büyümeleri için ortam yaratma dönemi geldi!

BİR YIL BOYUNCA GÜNDEM KONULARIMIZ

 Jüpiter genişlemeyi ve Boğa’da elimizdekilerin değerini bilmeyi temsil ettiği için, kendimize bakma ve kaynaklarımızı koruma yollarımız konusunda daha fazla farkındalık elde eder ve “kaynakları büyütmeye” çalışabiliriz. 

 Jüpiter Boğa’da iken gündemimizde olan kelimeler; para, konfor alanları, yemek, seyahat, keyif ve zevk, kaynakları korumak, istikrar ve dayanıklılık, tarım, toprak ve çevre konuları ve tüm bu konularla  ilgili her türlü genişleme ve büyüme olacaktır.

FİNANSAL ETKİLER

 Jüpiter “büyütme”, Boğa’da “kaynakları koruma” anlamı taşıdığı için, Jüpiter’in Boğa burcuna geçişi, genel olarak maddi konularla ilgili olumlu etkiler getirebilir. Bu dönemde insanlar, maddi kaynaklarını arttırmak için fırsatlar arayabilirler. Yatırım yapmak, tasarruf etmek veya gelirlerini arttırmak için yeni yollar keşfetmek gibi faaliyetlerde bulunabilirler.

 Aynı zamanda, Jüpiter’in Boğa burcuna geçişi, insanların, daha fazla güvenlik ve istikrar arayışında olmasına neden olabilir. Bu nedenle emlak veya gayrimenkul gibi daha sağlam ve güvenli yatırım seçenekleri popüler olabilir.

 Ancak, Jüpiter’in “büyütme” efekti her zaman olumlu olmayabilir. Bazı insanlar, maddi konularda aşırıya kaçabilirler ve hırsları nedeniyle zarar görebilirler. Dolayısıyla borçlar ve harcamalar da büyüyebilir.

 NASIL DAVRANMALI?

– Çeşitli yatırımlara sahip olmak her zaman güzeldir, ancak ayıracak fazladan paranız yoksa, yiyeceğiniz şeyler yetiştirmek, yeni beceriler geliştirmek veya inanç sistemleri, felsefe gibi konularda araştırmalar yaparak da zenginlik yaratabilirsiniz.

– Kıtlık bilincinden çıkmak, bolluk ve berekete giden en önemli ve ilk adımdır. Olumlu düşünerek “zengin” bir zihniyet geliştirebiliriz. Böylece “katı” zihniyetin getirdiği önümüzdeki fırsatları görememek engelinden de kurtulabiliriz. Çünkü “katı” zihniyet, bir şeyin neden yapılamayacağı ile ilgili bahaneler üretmekten başka işe yaramaz.

– “Zenginlik bilinci”ne sahip bir zihin, aynı zamanda cömert ve yardımsever bir yapıya sahiptir. Atalarımız “Vermeden almak Allah’a mahsustur” demişler.  Bu dönem, hem geçmiş, hem de bugünkü iyiliklerimizin karşılığını göreceğimiz bir zaman dilimi olabilir.

– Boğa burcundaki Jüpiter harekete geçmekte hızlı değildir. Bu dönem, geçtiğimiz bir yıl boyunca Jüpiter’in Koç seyahatindeki yorgunluğumuzu atmak için bir dinlenme fırsatı da olabilir. Bu kozmik enerji ile uyumlu olmak gerekir. Bu nedenle acele etmek yerine, metodik davranarak, gelişen olaylar karşısında adım adım gitmekte fayda var. 

– Bu dönemde dinlenmek, eğlenmek, oyun oynamak ve sosyal medya için zaman ayırmak iyi bir fikir olabilir, ancak Jüpiter Boğa’dayken, aşırı düşkünlük konusunda dikkatli olmamız gerekebilir.

– Bu dönemde fiziksel konfor ve zevklerin aranması, bazı insanları hareketsizliğe ve aşırı yemeğe yönlendirebilir, yani kilolar da artabilir. Zevkle tükettiğimiz yiyeceklerin de kalorilerini dikkate almakta fayda var.

Jüpiter 16 Mayıs 2023’ten 25 Mayıs 2024’e kadar Boğa burcunda olacak. Bu enerji onu kullanmamız için var ve onu nasıl kullanacağımız da bize bağlı!

JÜPİTER’İN BOĞA BURCUNDA İLERLEYİŞİNİN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

Yükselen Koç

Kendinizi daha iyimser ve neşeli hissedebilirsiniz.  Kazançlarınızı arttırmak konusunda daha fazla özgüven sahibi olabilirsiniz. Bu konuda yeni yetenekler, hem de destekler elde edebilirsiniz. Harcamalarınızda ve yediklerinizde aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

Yükselen Boğa

Her açıdan genişleme ve zenginleşme fırsatları kapınızı çalıyor. Daha önce kapalı olan yollar açılabilir ve uzun süredir hayalini kurduğunuz fırsatlar ortaya çıkabilir. Heyecan verici yeni girişimlere, projelere ve  ilişkilere hazır olun. Fakat deneme-yanılma usülü olayların sonuçlarına yani iniş ve çıkışlara karşı da iyimser bakış açısını korumaya çalışın.

Yükselen İkizler

Daha derine inmenize yardımcı olacak herhangi bir yaratıcı alanda veya ruhsal alanda gelişim sergileyebilirsiniz. Kabullenme ve farkındalık geliştirirken adeta  birileri tarafından korunduğunuzu da hissedebilirsiniz. 

Yükselen Yengeç

Gerek kendinizin, gerekse sosyal çevrenizin gelecek ile ilgili planlarına daha fazla odaklanabilirsiniz. Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızdan hedefleriniz için size yeni fırsat ve destekler gelebilir.

Yükselen Aslan

İş hayatında ve toplumsal konumunuzda hayalini kurduğunuz planların gerçekleşmesi için kendinizi hazırlayın. Terfi etmek, gelir artışı elde etmek veya medeni durumunuzun olumlu yönde etkileneceği olaylar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Başak

Yeni eğitim kursları, ufkunuzu genişletme çabaları, büyük hamleler ve ustalık peşinde koşma fırsatları sizi bekliyor. Yabancılar, yolculuklar, akademik konular size yeni çevre ve fırsatlar kazandırabilir.

Yükselen Terazi

Yatırımlar, ortak kazançlar, eşten ya da ortaklıklardan gelen imkanlar, miras gibi konularda olumlu koşullar olabilir. Alacağınız kredi, borç veya borç ödeme işlemleriniz olumlu biçimde gelişebilir. İyi bir ruh haliyle gerçek kimliğinizi bulmak için iyi bir dönemdesiniz. Yine de zaman zaman sizin dışınızdan kaynaklı sorunlarla da uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. 

Yükselen Akrep

Bekarsanız hayatınıza yeni ufuklar açan biri girebilir veya evlilik gündeme gelebilir. Evli iseniz, eşinizle ilişkiniz daha anlayış dolu bir döneme girebilir. Yeni iş ortaklıkları ve fırsatları yakalayabilirsiniz. Bu dönemde devam eden bir mahkeme davası varsa anlaşma sağlanabilir. 

Yükselen Yay

Çalışma hayatınızda yeni fırsatlar elde edebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanarak kendinizi geliştirebileceğiniz ve iş ortamında ilerleyebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Yoğun bir tempoya girebilirsiniz.

Yükselen Oğlak

Kendinize güveniniz artabilir ve daha iyimser hissedebilirsiniz. Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için ise şanslı bir dönem olabilir. Yatırımlardan gelen kazançlarda artış olabilir ama harcamalar da artabileceği için dikkatli olmakta fayda var. 

Yükselen Kova

Ev ve özel hayatınızda daha huzurlu ve neşeli hissedebilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek, büyütmek veya yenilemek için çalışmalar yapabilirsiniz. Bir bebeğin doğumu gibi, aile üye sayısında artış olabilir. Gayrimenkul alanında yatırımlar yapabilirsiniz.

Yükselen Balık

Yakın çevre, komşu ve kardeşlerinizle ilişkileriniz oldukça olumludur ve onlardan destekler alabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek için, yabancı dil öğrenmek gibi yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Gündelik yoğunluğunuz artsa da bu size bıkkınlık vermeyebilir.

Gülsen Gönenç

Yorum yok

Yorum Yaz

. Önceki Yazı
Mars Aslan Transiti- Gülsen Gönenç Sonraki Yazı
Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE