JÜPİTER İKİZLER SEYRİ - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

JÜPİTER İKİZLER SEYRİ

 

Büyük iyicil Jüpiter gezegeni 26 Mayıs itibari ile yaklaşık bir yıl sürecek İkizler burcu seyahatine başlıyor.

 

Öncelikle şunun altını çizelim, bir süredir Jüpiter Karma asteroidi ile yan yana ilerliyor. Boğanın son derecelerinde gezegenleri olanlar bu etkiden nasiplerini aldılar ve geri dönüşümü olmayan farkındalıklar/dönüşümler/kazanımlar/bitişler yaşadılar. Özellikle İkizler burcunun ilk 10 derecesinde gezegenleri olanlar Haziran ortasına dek benzer etkileri yaşayacaklardır.

 

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım; Yay burcunu yöneten Jüpiter, tam karşı burcu olan İkizler burcunda rahat değildir. Boğa burcunu sever, Oğlakta etkisi yoktur (Covit zamanı dünya üzerinde koruması yoktu). İkizlerde ise gölge etkileri çalıştırır. Haziran 2025 itibariyle Yengeç burcuna geçecek – en güçlü olduğu bölgelerden biri. Ancak şimdilik buna zaman var…

Haziran ortasına kadar olan bu süreç bizleri Uranüs İkizlere hazırlayacak ve yapay zeka tabanlı çalışmalar, chatgpt, openai. ve benzeri konular ciddi ilerleme kaydedecektir. Bunlarla alakalı sorunların baş göstermesi, legal konular vb gündeme gelecektir. Kripto piyasası kendisini hatırlatacaktır.

 

Venüs, Merkür ve Güneş’in de ikizlere geçmesi ile İkizler, Terazi ve Kova burçları derin bir nefes alacaklar. Özellikle Haziran ortasına kadar olan süreci iyi kullanmalılar. Yalnız Satürn’ün İkizler’deki Güneş Venüs kavuşumunu kareleyeceği 5 – 12 Haziran haftasında temkinli olmakta fayda var. Genel etki olarak bu tarihler arasında iletişim sorunları, kazalar, kripto piyasalarında dalgalanmalar görülebilir.

 

Mayıs başı itibari ile başlayan harika görünüm Jüpiter Plüton 120’lik açısı Haziran sonuna kadar etkili. Özellikle Kova, Terazi ve İkizler burçlarının ilk derecelerinde gezegenleri olanlar için adeta bir füze etkisi demek bu! Bu harika rüzgarı arkanıza almanızı öneririm.

 

3 Haziran haftasını takip eden 10 gün boyunca ekstrem hava olayları, depremler, tsunamiler, seller, su baskınları, heyelanlar görülebilir. Dolandırıcılıklar artarken yapılan bazı sahtekarlıkların gün yüzüne çıkması muhtemeldir. Aldebaran hattına giriyoruz! Tabiri caiz ise yaptığı işlerde “süte su katan” esnaf, kobi, politikacı ne varsa canının sıkılacağı bir süreç olacaktır.

 

6 Haziran’da Rigel sabitli Venüs kavuşumlu nispeten güzel bir yeniay olacak. Nispeten diyorum çünkü Satürn karesi mevcut. Aslında bu dönemde yaşanan olaylar birçok kişi için yeni bir 7 yıllık döngüyü belirleyici nitelikte olacaktır. Mesleki hayatınızda ya da ilişkinizde sonlanmalar olabilir, üzülmeyin. Rigel yeniliği sever. Köhnemiş yapıları ortadan kaldırır ve yenilikleri yaşamımıza sokar. Başak, Yay, Balık burcunun 12-20 derecesinde gezegenleri olanlar daha fazla etki alacaklar. Bu derecelerde İkizler, Terazi ve Kovada yerleşimi olanlar için ise son derece güzel bir süreç. Bu dönemde birçok kişi yeni bir aşka yelken açacak! Sıkın dişinizi az kaldı  İsrail bu dönemde yeni bir cephe oluşturabilir. Komşu da bu yaz çok kaşınacak gibi duruyor… Yapman, biz kardeşiz!

 

 

12 Haziran itibariyle Jüpiter, hangi gezegende olursa olsun sevilmeyen Hyadum bulutsusuna temas ediyor ve 25 Hazirana kadar seyrini burada sürdürecek. Hapishaneler ve af konuları – sürpriz tutuklanmalar olabilir. Güneş Satürn karesinin de meydana geldiği bu günlere dikkat edilmeli. Dürtüsel hareketlerden kaynaklı olaylar, cinsel suçlar, cinsel ilişki esnasında meydana gelebilecek kazalar gibi cenabet etkilere sahip, evlat olsa sevilmez bir bölgeden bahsediyoruz.

 

3 – 14 Temmuz tarihleri Jüpiter’in Aldaberan seyri ile dikkat çekecek. Mars ve Uranüs’ün de kavuşum yaptığı yaptığı bu günlerde 11 Temmuz sonrası dikkat çekiyor. Aldaberan Mars karakterinde savaşçı bir yıldızdır! Merkür Dubhe! Özellikle 13 Temmuz Cumartesi günü dikkat çekici. Ticari uçaklar, ticaret kanalları, liderler arasında sert söylemler, savaş konuları. Bazı ülkelerden darbe haberleri bile alınabilir. Özellikle mavi bayraklı ülkeler dikkat çekiyor. Bununla birlikte ülkemiz de sınırlar ve mülteciler alanında ciddi baskı altında olacaktır. Yunanistan ve İsrail sürpriz çıkışlar yapabilirler. Aldaberan hattı islam karşıtı savaşlarla ilintilidir. Atlas kuyruklu yıldızı da din savaşlarını işaret ediyor. Bu hat, hata payı kabul etmez. Doğu’nun gözcüsü olan Aldaberan aşırılıklardan hoşlanmaz, gelgelelim Jüpiter kavuşumu tam tersidir. Abartılı durumlar bireysel anlamda karşımıza çıkabilir. Hatta önümüze inanılmaz güzel fırsatlar sunarak bunların sonucunda nasıl davranacağımızı gözler.

6 Temmuz’da Sirius’ta bir yeniay meydana gelecek. Amerika’da dikkat çekici olaylar yaşanacaktır. Biden (daha da) hastalanabilir. Trump baskısı yoğunlaşacaktır. Ülke sınırları ile alakalı gündemler olabilir, ancak yine korunuyorlar vesselam, ülkenin yeni anlaşmalar yapması ya da ülkeler arası mevcut karışıklıkta duruş bildirmesi durumları görülebilir.

 

Bu sene yaz meteorolojik olarak pek güneşli geçmeyecek. Genel anlamda havaların puslu, kapalı, basık, yağmurlu ve fırtınalı olması muhtemeldir. Su baskınlarına, taşkınlara, heyelanlara dikkat edilmeli.

 

25 Temmuz – 9 Ağustos arası ev taşıma, taşınma kararı alma için uygun, niyetiniz varsa Ağustos’a bırakmayın. Akademisyenlerle alakalı gündemler oluşabilir. Bu tarihler arasında karşınıza çıkan fırsatlara çoook dikkat. Harika fırsatlar önümüze düşebilir ancak biz bunları görmezden gelebiliriz. Yeni bir göç dalgası haberi gündeme düşebilir.

 

Takip eden 10 gün, 19 Ağustos’a kadar Mars Jüpiter kavuşumu güçlü bir enerji oluşturacak. Her ne kadar klasik mitolojide Mars (Ares), Jüpiter’in (Zeus), “hieros gamos” yani Juno ile yaptığı kutsal evlilikten doğma oğlu olsa da ezoterik mitolojide bu baba oğul arasında hükümdarlık savaşı vardır. Bu tarihte (19.08) algoloit nitelendirebileceğimiz bir dolunay meydana gelecek. İkizler yöneticisi Merkür Güneş ile tam kavuşum ve Retro pozisyonda. Dolunay ise Uranüs apexli! Dünya piyasalarını etkileyecek durumlar yaşanabilir. Büyük bir uçak kazası ya da havadan gelebilecek zararlar gündeme gelebilir. Bu dolunayda deprem enerjisi de var. Diktatörlerin sert söylemleri gündem olacak.

 

Jüpiter’in oldukça zararda çalıştığı Bellatrix seyrine başlaması, 3 Eylül tarihli Zosma yeniayı le vuku buluyor. Son canımızla yapılan tatiller sonucu ciddi maddi sıkıntı ve depresif zamanların başlangıcı geliyor. Tüm Dünya’da savaş ekonomisinin halklara etkisi belirgin şekilde görülmeye başlayacaktır. Bellatrix demoniktir ve şanslıdır, dört ayak üzerine düşen kötü dişil enerjidir. Zosma fahişedir. Yeniayda GAD Lilith tam kavuşum. Beylere sesleniyorum! Eşlerinizin arkasından çevirdiğiniz işler ayağınıza dolanır. Dünya genelinde kadınlarla alakalı skandallar gündem olur. Eşinizden kaçıp seviştiğiniz kadın başınıza bela olur.

Jüpiter İkizler seyri tam bir sene boyunca bizleri skandallardan skandallara atacak! Ne kadar iğrençlik varsa hepsi dökülecek. Bellatrix namussuzla alakalıdır. Politikacıların, ünlülerin de dikkatli olması gerekli. Tapelerin gırla gittiği bir sene var önümüzde. Dünya genelinde seri katillerle alakalı gündemler olacaktır. Jüpiter tam da bu noktada Capella’ya girip Retro hareketine başlıyor. Kasım ortasına kadar gizli saklı olan ne varsa ortaya dökülecek!

 

11 Ekim – 5 Şubat arası Jüpiter Retro hareketini gerçekleştirecek! Bu dönemde Mars da Aslan – Yengeç hattında retro olacak. Gökyüzünde koruma olmayacak. Gökler adeta “ne haliniz varsa görün” diyecek insanoğluna. Marsın da Retro hareketi bitirip ileriye taktığı 26 Şubat itibariyle gündem roket takmış gibi hızlanır. Mars Yengeç – Aslan hattı hakkında ayrı bir yazı hazırlayacağım.

Şubat ortası itibariyle Jüpiter yukarıda bahsettiğim Aldaberan – Cursa – Rigel – Bellatrix – Capella hattını yeniden tarayacak.

 

Hamile kalmak isteyen aileler için 30 Nisan çok olumlu! 4 Mayıs dahil bu 5 gün yumurtanın döllenmesi için destekleyici. Eğer hamile kalmakta zorlanıyorsanız 30 Nisan tarihini sakın kaçırmayın! Tüp bebek tedavisine başlamak için de harika bir gün!

 

İkizler sabitleri ağırlıklı savaşçı Orion ile bağlantılıdır. Sonraki süreçte zaten Orion belt yani Orion’un kemeri bölgesi tetiklenecek. Ne diyeyim, benim de içim şişti yazarken  10 Haziran 2025’e kadar Zeus’un mitolojideki sapık, sapkın, tecavüzcü, hırslı, gözü kara ve savaşçı etkisi çalışıyor olacak maalesef. Daha da uzatmayayım, siz genel durumu anladınız sanıyorum. Tabii ki bir senelik uzun bir süreç – daha detaylı yorumları zamanı geldikçe yine sizlerle paylaşacağım.

 

Her hakkı saklıdır

22.05.24

Laden Baygın

 

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yaz

. Önceki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE