PLUTO KADERSEL DERECEDE - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

PLUTO KADERSEL DERECEDE

ANARETİK DERECE

Astrolojide 29 derece bir gezegenin veya burcun son derecesini ifade eder ve “anaretik” olarak adlandırır. Bazı astrologlar bu dereceyi “Kadersel Derece” olarak nitelendirir.

Bu derece bir döngünün veya aşamaların sonunu, son bir şansı veya son bir uyarıyı temsil edebilir. Anaretik dereceler, genellikle önemli değişiklikler veya dönüşümler ile ilişkilendirilir.

Anaretik derecedeki gezegenler bir sonraki burca geçiş sürecinde olduğu için “fütüristik” olarak da kabul edilir. Bu süreçte bu derecedeki gezegenlerin hepsi yavaş hareket eder. Çünkü aslında bir yeni sürece alışma evresi olarak, geride bıraktıklarına değil, yeniye odaklanmak üzerinedir. Bu da bizi eskinin krizleriyle yüzleşirken, bilinçaltımıza karşı daha duyarlı ve yeni potansiyellere karşı daha bilinçli hale getirir.

ASTROLOJİDE PLUTO

Astrolojide Pluto, güçlü dönüştürücü enerjisiyle bilinen bir cüce gezegendir. Mitolojide yeraltı diyarı, ölüler diyarı tanrısı Hades ile ilişkilendirilir. Bu cüce gezegenin etkileri ağırdır ve hem kişisel, hem de kolektif düzeyde zorlayıcı deneyimlerle ilişkilendirilir. Pluto, astrolojide kısaca,

  • kontrol,
  • güç,
  • yeraltı,
  • gizler,
  • yenilenme ve
  • dönüşüm gibi konuları temsil eder.

Pluto, “yıkım” ve “yeniden yapılanma” süreçlerinde etkilidir ve bir krizin veya değişimin tetikleyicisi olarak ortaya çıkabilir. Aynı zamanda, Pluto’nun enerjisi kişisel güçlenme, arınma ve derinlemesine keşif için de dönüştürücü unsur olarak kullanılabilir.

PLUTO OĞLAK’TA ANARETİK DERECEDE

Astrolojide Pluto’nun 29 derecesi, bir döngünün veya aşamanın sonunu temsil eder. Bu derece, son şansları, son uyarıları veya son değişimleri ifade edebilir. 29 derece, Pluto’nun güçlü dönüştürücü enerjisinin son kez yoğunlaştığı bir noktayı gösterir. Bu nokta, kişisel veya kolektif düzeyde derin dönüşümlere işaret edebilir.

Kendisi ufak, etkileri büyük olan Pluto, 2008’den beri Oğlak burcundaydı ve dünyada o dönemde itibaren özellikle güç ve otorite yapılarında, büyük şirketler ve devletler üzerinde büyük değişim ve dönüşümler meydana geldi. Oğlak burcu, disiplin, sorumluluk, otorite ve başarı gibi konuları temsil ettiği için, Pluto’nun bu burçtaki 29 derecesi, bu konularda büyük bir dönüşümün yaşanacağına işaret eder. Kişisel veya kolektif düzeyde, güç ve otorite yapılarına, kurumlara veya liderlere karşı ciddi zorluklar, krizler ve dönüşümler meydana gelebilir. Ancak bu süreç, daha güçlü, sağlam ve sürdürülebilir bir yapı oluşturmak için gerekli olabilir.

TARİHLER

Pluto’nun final gösterisini yapacağı son tarihler şunlar olacaktır:

11 Şubat 2023 -22 Mart 2023

1 Haziran 2023 – 28 Temmuz 2023

10 Aralık 2023- 19 Ocak 2024

1 Eylül  2024 – 19 Kasım 2024

BİTİRİRKEN

Astrolojide, yaşam yolunda farkındalık sağlamamız için rehber niteliğinde bize ışık tutar. Astrolojide Oğlak, sorumluluk, disiplin, sağlam temelli yapılar kurmak, sebat ve zorlu şartlara rağmen vazgeçmemek ile ilgilidir. Eğer sorumluluklarımızı yeterince disiplin ile yerine getirmediysek, sabırsızlıkla kısa yollara başvurmaya çalıştıysak ve sağlam temeller üzerine birşeyler inşa etmenin önemini kavramadıysak, bu davranış ve tutumlarımızın sonuçlarını engeller, krizler ve karmaşalar olarak elde ederiz. Aslında her şey neden-sonuç yasasının ya da  etki-tepki yasasının ürünüdür.

Eylemlerimizin sonuçlarını en hayırlı sonuçlarla elde edeceğimiz farkındalık dolu günler dilerim.

Gülsen Gönenç

 

Yorum yok

Yorum Yaz

. Önceki Yazı
Astrolojide Karma Unsurları Semineri Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE