RAPHAEL’E GÖRE “PARA KONULARINI OKUMA” TEKNİKLERİ - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

RAPHAEL’E GÖRE “PARA KONULARINI OKUMA” TEKNİKLERİ

“Başarıyı en kesin gösteren gezegen hiç şüphesiz ki Jüpiter’dir, bundan daha iyisi ise Güneş, Ay veya Satürn’le iyi açılar yapmış bir Jüpiter’dir. Jüpiter’e herhangi kötü bir açı yapan Mars’ın her türlü yerleşimi fenalık getirir çünkü sık ve boğucu bir şekilde ağır ve ani kayıplar yaşatır; kaldı ki Jüpiter’in Mars ile iyicil açıları da iyi değildir zira ölçüsüz bir eli açıklık ve para konularında umarsızlık vererek kişinin parayı savurmasına sebep olur.
Gezegenlerin çoğunun dünyanın üst kısmında yani 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. evlere yerleştikleri haritalar zenginliğin ciddi bir göstergesizidir; hele ki oryantal bir konumdalar ise. MC’deki Jüpiter iyi bir göstergedir, ayrıca Jüpiter’e 60’lık ya da 120’lik yapan Güneş, Ay ve Satürn de iyidir ya da Güneş ve Ay ile kavuşan Jüpiter de muhteşem bir göstergedir. Özellikle iş konularında 60’lık ve 120’lik açıda olan Güneş ve Ay olumludur, kare ve karşıtlıkları ise aynı şekilde olumsuzdur.

4. Ev para ile ilgili sorular için önemli bir göstergedir. Eğer Güneş, Ay, Jüpiter ya da Venüs gibi benefik (ç.n: iyicil) gezegenler bu evde yerleşik ise hayatın ikinci kısmında başarıyı işaret eder. Konumları ya da açıları ne kadar güçlü ise başarı da o kadar fazla olacaktır. Ancak gezegenler zayıfsa ya da kötü açılar alıyorsa malefikler (ç.n: kötücül) peregrin etki gösterir ya da tutuk davranır; yokluk ve ızdırap içinde kötü bir son gösterir. Burada yerleşmiş Satürn, Mars ve Herschel (ç.n: Uranüs) de mutsuz bir son verir, ama parayı istemekten çok zavallı bir pintilik ile ilgilidir (özellikle Satürn tarafından yönetiliyorsa) ya da arkadaşlar, sağlık ya da akrabalar kaynaklı dış sorunları gösterir. Bu durumda harita incelenmelidir; örneğin Satürn Terazi’de ya da Oğlak 4. Evde Jüpiter’e 120’lik yapıyorsa kişiye yapacağı etki ile Satürn’e Jüpiter’in ya da bir başka gezegenin yapacağı kare ya da karşıt açıdaki etki farklı olacaktır.

Jüpiter ya da Satürn 7. Evin yöneticisi ile 60’lık ya da 120’lik yaptığında evlilik yolu ile para getirir. Jüpiter’in Uranüs ile iyi açıları miras yolu ile ya da beklenmeyen bir şekilde para getirir. Bir burçta çokça gezegen yerleştiğinde bu gezegenlerin konumları ya da aldıkları açılar dahilinde büyük başarılar ya da aynı ölçüde büyük kayıplar getirebilir. Aynı şekilde 2. Eve yerleşmiş bir Satürn kişiye ömrü boyunca zorluklar yaşatıp kişiyi kazandığı her bir kuruş için 2 katı çabalamak zorunda bırakacaktır. Eğer Satürn Ay’ın başına bela oluyor ise yine kötüdür ve kişiyi fakir kılar. Elbette Güneş’in, Jüpiter’in hatta Satürn’ün Ay’a 60’lık ve 120’lik açıları bu durumu değiştirip kişinin servetini olumlu etkileyecektir.

Jüpiter ile kötü açılar yapan ışıklar (ç.n: Güneş ve Ay) müsriflik getirir. Venüs Jüpiter olumsuz açılarında kişi evinde gösteriş meraklısıdır ve elbiselere, takılara düşkündür. Güneş ya da Mars 2. evdeyse kişi cömert ve ziyadesiyle eli açıktır. Eğer Mars’ın Güneş ile kare ya da karşıtlığı varsa kişi kanunlar, tartışmalar sebepli para kaybedecektir ya da hırsızlığa uğrayacaktır.

Yükselen burcun da kişinin başarısında etkisi vardır. Oğlak, İkizler, Aslan, Yay ve Kova bu konumda şanslı burçlardır. Kişinin ünü ve popülaritesi öncelikli olarak açılara bağlıdır. MC’de Satürn güç ve otorite verir ama geri de alır. Buradaki Güneş, Jüpiter ve Ay ise ömür boyu ün verir. 10. Evdeki Mars özellikle kadın haritalarında skandal verir. Öncü gezegenlerden ışıklara gelen kare ya da karşıtlıklar da şöhret üretir. Güneş ve Uranüs’ün iyi açıları ün vermenin yanı sıra yaşlı ve zengin bir kişiden gelebilecek yardımları da gösterir ve topluma hizmet eden kişileri ifade eder. Tanınmak geç yaşta gerçekleşecek olsa dahi mutlaka yaşanacaktır…”

THE GUIDE TO ASTROLOGY CONTAINING A COMPLETE SYSTEM OF GENETHLIACAL ASTROLOGY by RAPHAEL 1905
Çeviri: Laden Baygın

Yorum yok

Yorum Yaz

Secondary Progress Okuma Teknikleri Önceki Yazı
2020 yılı ve Türkiye Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE