"SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR." - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

“SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR.”

Kıymetli Ata’mızın bizlere hediye ettiği Cumhuriyet’imizi kutladığımız bu biricik günde, Atatürk’ün sözü ile yola çıkmak istedim. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 19. kattan buraya inen çok özel bir ruhtu. O yüzden etkisi öyle kolay silinmez, silinmeyecektir. Ağzından çıkan her bir söz ya da üzerine düştüğü her bir konu özel olarak seçilmiştir. Üstad kelimesinin tam karşılığı,olsa olsa Atatürk olur. Ne mutlu bizlere!

Şimdi sağlam kafa (Merkür) sağlam vücutta (Mars) bulunur. Ne kadar yalın bir anlatım! Gerçekten, natal haritalarda da böyledir. Mars beden gücümüzü, bağışıklık sistemimizi, hayata karşı fiziki duruşumuzu gösterirken;

Merkür zihin gücümüzü, akli melekelerimizi ve hayata karşı akılcı tutumumuzu belirler.

İkisi de harita sahibinin hem geçmiş karmasını hem de gelecek dharmasını nasıl yönetebileceği hususunda bizlere çok ciddi doneler verir.

Nataldaki baskı altındaki ya da transitlerden baskılanan bir Mars kişinin gücünü, yaşam enerjisini ve sağlığını baskı altına alacaktır. Mars’ınızın üzerine gelen 150’lik açılar ani bir hastalık, ya da geçirebileceğiniz bir kaza, günün sonunda gündelik aktivitelerinizini kısıtlandıracak bir konu karşınıza çıkartacaktır. Sık hastalanan kişilerin natalında Mars’ın zayıf olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Benzer formüller Merkür için de geçerlidir. Astroloji detaylı ancak aslında korkulduğu kadar zor olmayan bir ilimdir. Mantığını anlamak çok önemlidir. Bu seviyeye gelene kendisini açacaktır.

Haritalardaki Merkür Mars uyumu, sağlam kafa, sağlam vücut demektir. Akli melekelerimiz yerinde olmadığı taktirde beş kaplan gücünde bir bedenimizin olmasının bir anlamı yoktur. Aynı şekilde fiziki bedenemizdeki ufak bir sorun dahi Merkür’ümüzü hızlı bir şekilde etkileyebilmektedir. Moralimiz bozulur, uzun sürmesi halinde depresyona ya da bedenimizde (Mars) daha fazla soruna sebebiyet verir. (İşaret parmağınızdaki kağıt kesiğini düşünün…)

Mars’ı yönetmek de Merkür’ü yönetmek de zordur. Mars, acemi ve heyecanlı bir yapıdır. Merkür ise sınırsız bir denizdir; hala günümüzde beyni tam çözemedik!. İşte burada devreye kim giriyor?

Venüs…

İşte yönetmesi en zor, ancak en de güzel olan dürtülerimiz… Venüs, kalbimiz. Beynin kalp ile endirekt bağlantısı artık kanıtlandı. Birlikte çalışıyorlar. O zaman Merkür ve Mars’ımızı en güzel yönetme biçimi, Venüs’ümüz ile Merkür’ümüzü beslemek ve oradan devam ederek Mars’ımızı güçlü tutmak. Önce SEVGİ!

Sevgi, önümüzdeki günlerdeki tek ama tek anahtarımız. Sevgi ve hoşgörü ile bu zorlu günleri aşabiliriz. En güzel haritalar, göksel element dağılımları dengeli olan haritalardır. Çok fazla Mars da, çok fazla Merkür de, çok fazla Venüs de zarar verir. Önemli olan tüm değişkenlerdeki dengeleri uyumlu bir şekilde dağıtmaktır hayatımıza.

Bayramımız KUT’lu olsun.

Barış ve sevgi ile,

Laden

Yorum yok

Yorum Yaz

Kasım tutulması - 7 günah Önceki Yazı
7even Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE