VENÜS BAŞAK BURCUNDA-Gülsen Gönenç - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

VENÜS BAŞAK BURCUNDA-Gülsen Gönenç

VENÜS BAŞAK BURCUNDA

9 Ekim – 8 Kasım arasında aşk, ilişki, sevgi ve bolluk, bereket gezegeni Venüs’ün Başak burcu ziyareti, önümüzdeki tutulmaların aktörü olması bakımından önem taşıyor. Haziran ayından itibaren yaşadıklarımızdan oldukça uzak etkilere sahip bu ziyaretin etkilerine kısaca bakalım.

Venüs Aslan sezonu nasıldı?

 Uzun bir zamandır aşk, sevgi ve güzel şeylerle kendimizi ifade etme konusunda, biraz daha beklentili bir halde idik. Kendimizi şımartmak istediğimiz kadar, etrafımız da bizi şımartsın istedik. Şımartmıyorlarsa bile en azından takdir etsin istedik. Aşırı tüketime veya lüks tüketime yönelme isteğimiz, hoş ve zevkli şeyler satın alma isteğimiz fazla idi. Elbette genel ekonomik gidişat malum. O yüzden bu isteğimiz, ne kadar ve nasıl gerçekleşti kısımlarına hiç girmiyorum.

Venüs Başak’a Geçişi Ne Demek?

 Şimdi ise 9 Ekim itibarı ile, Venüs’ün Aslan’dan Başak burcuna  geçmesi ile etkisi bir ay süren çok keskin bir değişim olacak. Umarım hepiniz Venüs Aslan süresi boyunca, yani Haziran’dan bugüne değin, kendinizi yeterince şımartmış, hakettiğiniz ilgi ve sevgiyi fazlasıyla görmüş, mali yatırımlarınızı da yapabilmişsinizdir. Çünkü artık ilişki, para konuları, güzellik ve estetikte daha titiz, daha çalışkan, daha kuruntulu ve daha emek göstermemiz gereken bir döneme giriyoruz. Üstelik bu emeğin karşılığı, emeğe oranla daha az olabilir.

 Daha önce bahsettiğim üzere, Ekim ayında önemli bir Güneş ve ardından Ay tutulması var. En son gerçekleşen dolunay, bu tutulmalara hazırlık unsurları içeriyordu. Venüs’ün Başak’a geçmesi ile ilişki, zevk ve para konularında;

  • beklentilerimiz ve bakış açımız daha minimalist olur,
  • belki kuruntu artabilir,
  • daha çok emek sarf etmek gerekebilir.

 Lakin aynı zamandaHaziran’dan bugüne elde ettiğimiz ilişki ve ekonomik konularda edinimlerin  

  • daha hedef odaklı,
  • pratik,
  • gerçeğe uygun biçimde ifade edilmesi fırsatı da var. 

Sistem Bizden Ne İstiyor?

 Etkileri yaklaşık 6 ay sürecek olan tutulmaların baş aktörlerinden biri olacak olan Venüs’ün bu yerleşimi, aslında bizim 

  • sorumluluk sahibi olarak, 
  • gerçekçi adımlar atarak, 
  • somut faydaya dayalı işler yapmamız, 
  • ilişkilerimizde de somut fayda sağlayan dinamikleri güçlendirmemiz gerektiğini hatırlatıyor.

 Ne Yapmalıyız?

Bunu nasıl yapabiliriz? Bunun cevabı da Venüs Başak’ın sembolleri içinde yatıyor. Venüs Başak’tayken günlük rutinleri takip etmek ve hoşlanıyorsak ritüeller uygulamak bize daha iyi gelecektir. 

Venüs’ün bu seyahat boyunca diğer gezegenlerle önemli etkileşimi yani açıları neler söylüyor?

 9- 16 Ekim: İlişkilerde krizli durumlar, otorite unsurlarının kararlarının ekonomiye olumsuz yansıması hakim olabilir.

16 – 20 Ekim: 16 Ekim’den itibaren kendimizi bir nebze daha rahat hissedebiliriz. Ayrıca o ekonomik dalgalanma biraz toparlayabilir, ilişkilerde sıkıntılar olgunlukla çözüme doğru gidebilir.

30 Ekim – 5 Kasım: Hem finansal, hem ilişki konularında daha pozitif ama güçlü ve hızlı etkileri barındıran bir süreden bahsedebiliriz.

Herkese sağlık ve düzen içinde mutlu bir Venüs Başak dönemi dilerim.

Gülsen Gönenç

Yorum yok

Yorum Yaz

2023 EKİM TUTULMALARI- GÜLSEN GÖNENÇ Önceki Yazı
. Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE