26 Mayıs Tam Ay Tutulması - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Etiketler

26 Mayıs Tam Ay Tutulması

26 Mayıs 2021 tarihinde Türkiye saati ile 13:13’te 5 derece 25 dakikada bir tam Ay tutulması yaşanacak.

Astrolojik sembollerin incelenmesi öncesinde haritanın bize vaat ettiği diğer sembolizmalara ışık tutmaya çalışalım.

Tutulmanın derecesi olan 5 rakamı, Wynn Westcott’un “numbers” kitabında ifade ettiği üzere sonsuzluk, kaos ve dini konularda tarafsızlık ile alakalıdır. Bunun yanında yaşamın ve dayanıklılığın özüt gücüdür, öyle ki yaşamın üç ana kaynağı olan bitki ve sonrasında fiziksel beden ve aklın; “bitkiler” (ve sebzeler) ile alakalı olan yönünü sembolize eder. Zamanın kalitesinin değişimidir zira 3 ve 2 rakamlarının birleşiminden oluşarak, köşeli üçgeni (3), yuvarlak bir forma sokarak “ışığı” getirir. Buradan yola çıkarak, olayları “ışığın” içene atarak adaleti getirmek ile alakalıdır. Hesiod’un işlerini yorumlayan yeni Platon’cu Yunan filozof Proklos’a göre ise tutkuların getirdiği eşitsizliği, yanlış olanı cezalandırarak, bütünün hayrına getiren dengedir.

Yine aynı kitapta 5 rakamı Venüs gezegeni ile de ilişkilendirilmiştir Demek ki anın haritasında Merkür ve anın MC’si ile kavuşum yapan ve 23 derecedeki son Güneş tutulmasını karşıtlayan Venüs’e de bir göz atmamız gerekiyor. Şimdilik bu bilgiyi cebimize koyup devam edelim…

Tutulmanın dakikası ise olan 25 ise kılavuz, yukarı doğru bakan “The Lingham” sembolizması ile tabir edilmiştir aynı kitapta. Lingham teriminin aynı anda “Shiva Lingham” olarak da geçtiğini ve Shiva’ya adanmış tapınaklar için kullanıldığını görmekteyiz. Shiva’nın astrolojik karşılığı Plüton gezegenidir. Bu da anın haritasında Mars’a karşıtlık yapan Plüton gezegenine daha derinden bakmamız için bir işaret çakıyor bizlere. Shiva Hinduizm inancında tüm varoluşun, yaratıcılığın ve doğurganlığın sembolüdür. Lingham sembolünün aynı zamanda bizlerin deyişi ile “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” atasözü ile bağlantısı bulunduğu görülmektedir ve buradaki duman, “linga”dır. Cebimize bir çakıl taşı daha attık…

Ay tutulmasının meydana geldiği 5 derece Yay “Marfık” sabit yıldızı üzerindedir ve bu yıldız sabitesi bizi tarot destesinden “yıkılan kule” kartına götürmektedir. Hajo Banzhaf’ın “Tarot – Yol Rehberi kitabında bu kartın mitolojik karşılığı Kronos’un (Satürn), Zeus (Jüpiter) tarafından hadım edilmesi; Sodom ve Gomore’nin yıkılmasıdır. Anın haritasındaki Satürn, tutulma anının saat ve dakikası olan 13 sayısına yerleşmiştir. 13 rakamı, astrolojik anlamda da olumsuz (malefik) kabul edilir. 2. Yöneticisi olduğu Balık burcunda yerleşmiş olan Jüpiter, Ay tutulmasının yönetici gezegeni ve tutulmaya kare açı yapıyor.

Kule kartı artık bizim için belirlenen sınırların bize dar geldiğini anlatan karttır. Konfor alanımızın inançlarımızdan, finansal güvenliğimize; prensiplerimizden, kişisel ilişkilerimize kadar birçok alanda hali hazırda sallandığını gösterir. Kartta kule bir şimşek tarafından vurulmaktadır ve tepedeki taç ve içerideki beşer, mevcudiyetlerini (konfor alanlarını) kaybetmektedir! Bize o “an” yıkım olarak görünen şey, aslında uzunca zamandır bizi sıkan sınırlarımızdan kurtuluşumuzdur. Buradaki şimşek semboliği, mevcut fikirlerimizin ve yaşamlarımızın ne kadar köhnemiş olduğu konusunda bizleri uyandıran ve eskinin yerine yeniyi getiren Tanrısal bir dokunuştur adeta! Bize zamanında çok uygun, mantıklı hatta sevimli gelen bazı gerçekliklerin ne kadar eski moda ve -artık- keyifsiz olduğunu işaret eder. Bir zamanlar bizi koruyan, güvenlik, huzur veren kalenin duvarları artık zindanımız olmuştur. Bu kart, aslında özgürlüğe doğru atılan büyük bir adımdır. Zira, birçoğumuz gerçeklik adını verdiğimiz filmi izlemeyi gerçekliğin kendisinden daha çok severiz. Ancak büyük resme bakmamızın önüne geçen kulenin o duvarlarından kurtulma zamanımız gelmiştir… Krishnamurti bu kartı Eureka deneyimi ile ifade eder. Wake up Neo…..

Evet, cebimize birçok çakıl taşı attık. Artık asıl işimiz olan astrolojiye dönelim ve bakalım harita bize neler anlatıyor ve şu ana kadar topladığımız bilgiler bize bu anlamda nasıl ışık tutacaklar?

Yay – ikizler aksında gerçekleşen bu tutulmanın ilk göze çarpan göstergesi tutulma yöneticisi Jüpiter’in düğümlere yaptığı kare açı. Bazı politik girişimlerin sonuçlarının olumsuz olabileceğini işaret etmekte. Halkların kandırılmaya devam edilmeye çalışılması toplumlardaki huzursuzluk oranını tetikleyerek şiddet olaylarının artmasına sebep olacaktır. Anın yükseleni de yine toplumsal felaketlerin ortasında kalacağımız bir süreci anlatıyor – bunu tam karşıtlayan şans noktası ve tutulmanın düğümlere karesi, dünya olarak çok da bereketli bir sürece girmediğimizi gösteriyor.  Geçmişteki konuların yeniden günlük yaşamımıza dahil olacağı karmik bir Dolunay süreci…

Hapishanelere af konusu gündem olabilir. Örneğin uzun zamandır hapiste olan bazı askerlerin ya da yaşlı kişilerin salındığına şahit olabiliriz. Sporcular ve astrologlara yönelik yeni yapılandırmalar olabilir. Bu alanlarda iftiralar görülebilir. Evlilikler gümbürdemeye, boşanmalar görülmeye devam edecektir. Özellikle özverinin dengeli dağılmadığı, bir tarafın daha çok sorumluluk aldığı evlilikler sonlanacaktır. Yukarıdaki kule semboliği düşünülerek bunun bireylerin geleceği için hayırlı bir dönüşüm olacağı unutulmamalıdır! Evlilik içi şiddet, gizli sadizm ve sapkınlık haberleri ve maalesef kadına şiddet konuları tüm dünyada can sıkmaya devam edecek! Pedofili haberlerinden de kaçamıyoruz ne yazık ki!

Tutulma derecesinin işaret ettiği Venüs’e baktığımızda anın MC’si, Merkür ve KAD ile kavuşumda ve bu kavuşum 14 Aralık Güneş tutulması derecesini tetikliyor… Konuları abartarak büyüten Capella sabitindeki Venüs Güneş tutulması etkilerinin de yeniden gündemimize geleceği konusunda bizleri uyarıyor. Güneş tutulması etkilerine göz atmak için 14 Aralık Güneş tutulması yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu ay tutulmasının tam etkileri ise 2021 yılının Ekim ayında net olarak görülecektir. Yani aslında bizler hala geçen sene yaşadığımız tutulmaların artçılarını deneyimliyoruz…

Kadın takipçilerime altını çizerek meme sağlıklarını takip etmelerini telkin ediyorum. Meme kanseri vakalarında artış görülecektir.

Medya ayağında tüm dünyayı şoke edecek bir haber, yeni bir reform hareketinin başlangıcı olabilir. Yine de eksik/yanlış/çarpıtılmış haberlere çok dikkat edilmesi gereken bir süreç. Başlatılmaya çalışan reform halkların hayrına mı yoksa altta yatan gerçek amaç nedir çok iyi irdelenmeli!

Elbette bunca olumsuzluk şifasını da getirecektir. Covit etkilerinin özellikle Avrupa genelinde azalmaya başlaması ve şifalanma görülecek. Dünya genelin enerji çalışmaları, reiki vb şifalanma/arınma tekniklerini araştıran ve uygulayanlarda da artış görülecektir.

Tutulma dakikası olan 25 sayısı da bizi Plüton’a göz atmamız konusunda bilgilendirmişti. Yerleştiği sabit yıldız ve aldığı açılar bu dönemde bazı kişilerin ciddi yükselişler göstereceğini ya da çok zengin olacağını işaret ediyor ancak dikkat edilmesi gereken konu bunu hangi yollardan yaptığı! Retro pozisyondaki Plüton kurnazlık ya da rezaletler üzerinden gelecek paranın hayrı olmayacağı konusunda uyarı veriyor! Retro pozisyondaki Satürn o paranın başkaları tarafından yenilmeye çalışacağını gösteriyor keza. Kalpazanlık, sahte para basımı/kullanımı gibi haberler de dünya gündeminde yerini alacaktır.

Yaz döneminde kırım kongo  gibi sokulmalar üzerinden gelebilecek tehlikeler, akrep ya da yılan sokmalarına dikkat. Yılan gibi insanların da kişilere zararı olacaktır.

Tutulma anındaki Satürn’ün konumu bizi 1992 yılının Eylül ayına vakumlamakta! O günlerde yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, benzerleri bu tutulma döngüsünde yeniden karşımıza çıkacaktır. Ülkemize baktığımız zaman kapatılan bir partinin yeniden açıldığını; dünyaya baktığımızda Nicaragua’da bir depremde 116 kişinin öldüğünü ve USD’nin zamanların en yüksek değerine ulaştığını görüyoruz!!! 

“Kıtlık” önümüzdeki günlerin en önemli başlığı olacaktır. Ceres’in pozisyonu da bunu destekler niteliktedir.

Anın draconik açılımına baktığımızda ise aşağıdaki noktalarda uyarılar alıyoruz:

Beklenmedik olaylar sonrası değişen yaşam düzenleri.

Göz problemlerinde artış, ruhsal yaşamlarda tahribat. Depresyon, şanssızlık, intihar oranlarında ve zührevi hastalıklarda artışlar.

Fikirsel tutuculuklardan ve yobaz düşüncelerden gelecek zararlar. Fanatik tutumlar. Tutulma derecesi de numerolojik anlamda bu konuyu bize işaret etmişti… 

İflaslar sonucunda yapılan zorunlu göçler.

Depremler ve idam konuları. Özgürlük temaları.

Kraliçe – İngiltere sıkıntılı.

İran da önümüzdeki süreçte çok sıkıntılı görülmekte.

İzmir körfezi ve adalar ile alakalı gündem daha da ısınacak!

Kıbrıs’ın kendisi ve Kıbrıs’ın alt suları ciddi gündem oluşturmaya devam edecektir.

Ülkemiz özelinde tutulma TC’nin düğümlerine de kare yapıyor. İletişim konularında zorbalık, halka diretilen konular olacaktır. Sahne sanatları, sanatçılar konularında ufak da olsa olumlu haberler. Jüpiter ülkemizi çok güzel destekliyor – bu süreçte ciddi anlamda tehdit edileceğiz özellikle topraklarımızla alakalı olarak. Ülkemiz güçlü ve gücünü kullanmaktan çekinmeyecektir. Karadeniz bölgesinden çok kadın cinayeti, töre cinayeti vb. sevimsiz haberler gelebilir. Kıtlık konusu, topraklardaki bereketsizlik oldukça canımızı sıkacak maalesef! Bu yönde yapıcı adımlar atılmaya çalışılacak. Tutulma derecesi, yine bizi bu yönde uyarmıştı sembolik anlamda. Üniversiteler ve hastaneler. Ülkemize bir para kuruluşundan borç verilmesi durumu olabilir.

Sevgiler,

09.04.2021

Faydalanılan kaynaklar:

Hajo Banzhaf – Tarot Yol Defteri

Wynn Westcott – Numbers

Gufran Erkılıç – Sabit Yıldızlar

 

Yorum yok

Yorum Yaz

. Önceki Yazı
Vatikan Öngörüsü Sonraki Yazı

Emeğe saygı lütfen

Laden Baygın

BEDAVA
İNCELE